Menu

Bottas: Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby otrzymać od Mercedesa nowy kontrakt

Valtteri Bottas

Fiński kierowca uważa, że prezentowanie solidnej formy jest kluczem do otrzymania nowego kontraktu z zespołem Mercedesa.

Były kierowca Williamsa ma za sobą w tym sezonie kilka udanych występów, między innymi w Bahrajnie i Rosji. Zdaje on sobie jednak sprawę z tego, że szefostwo niemieckiego zespołu pamięta o jego gorszych chwilach jak na przykład GP Chin.

Zapytany przez Motorsport.com o to, co musi zrobić, aby pozostać na rok 2018 w obecnym zespole odpowiedział: ’Myślę, że stała forma. Muszę wykorzystywać w pełni potencjał samochodu, jednocześnie pomagając w jego rozwoju. Chodzi tutaj o zespołową pracę i wygrywanie wyścigów, czego zazwyczaj ekipy wymagają.

Mercedes to zespół na bardzo wysokim poziomie, dlatego od kierowców oczekuje się naprawdę dużo. Prawie każdy zawodnik chciałby zająć moje miejsce. Zdaję sobie z tego sprawę i moim celem jest zabezpieczenie wieloletniej współpracy z nimi. Mam nadzieję, że okaże się to możliwe.

Valtteri Bottas przyznał, że wciąż cieszy się ze swojej wygranej w Soczi. Fin odetchną wtedy z ulgą i opuściła go presja związana z tym, że nie wykorzystuje z pełni potencjału Mercedesa W08.

Miałem nadzieję, że wygram w Melbourne. To był mój cel! Jednak fakt, że tryumfowałem w czwartym wyścigu sezonu jest równie fantastyczny. Naprawdę wspaniale było zdobyć pierwsze pole position w karierze w Bahrajnie i wygrać później w Rosji - powiedział 27-latek.

Fiński kierowca traci trzydzieści sześć punktów do Hamiltona w klasyfikacji generalnej. Należy jednak oddać mu, że znaczną część punktów stracił w wyniku awarii silnika w Hiszpanii.

Wierzę w siebie. Na pewno Lewis ma większe doświadczenie i lepiej zna zespół. Jednak wiem, że potrafię zdobywać pole position i wygrywać wyścigi. Już to udowodniłem. Walka z Lewisem jest dla mnie dodatkową motywacją. Nie widzę powodu, dla którego nie miałbym zawsze prezentować porównywalnego tempa - podsumował kierowca Mercedesa.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE