Menu

Frederic Vasseur nowym szefem zespołu Sauber

Frederic Vasseur

Ekipa z Hinwil zatrudniła nowego szefa. Frederic Vasseur rozpocznie pełnienie swoich obowiązków już w najbliższy poniedziałek.

Kilka tygodni temu Sauber poinformował o zwolnieniu wieloletniego szefa tej ekipy - Monishy Kaltenborn. Nieoficjalnie mówi się, że powodem tej decyzji był fakt, że Austriaczka indyjskiego pochodzenia nie zgadzała się z tym, aby faworyzować Marcusa Ericssona.

"Długa i pełna sukcesów kariera na najwyższym poziomie międzynarodowego sportu motorowego, jaką może pochwalić się Frederic Vasseur, mówiła sama za siebie. Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc powitać go w Sauberze - powiedział Pascal Picci prezes zespołu.

Jestem niezwykle dumny z tego, że dołączam do Sauber Motorsport AG. Chciałbym podziękować udziałowcom firmy za okazane mi zaufanie. Jestem pod wrażeniem sprzętu w Hinwil, a także talentu i ambicji siły roboczej. Już nie mogę się doczekać uzupełnienia zespołu swoim doświadczeniem i determinacją, a także zarządzania wszystkimi ludźmi w taki sposób, aby w pełni wykorzystywali swoje możliwości. Jestem przekonany, że wspólnie dokonamy tych ambitnych celów - - powiedział Frederic Vasseur.

Francuz z powodzeniem kierował w przeszłości zespołem ART Grand Prix w GP2. Za jego rządów tytuły mistrzowskie wywalczały przyszłe gwiazdy Formuły 1 takie jak Nico Rosberg czy Lewis Hamilton.

Od sezonu 2016 był on szefem zespołu Renault Sport F1, ale w wyniku różnicy zdań z dyrektorem zarządzającym tego projektu Cyrilem Abiteboulem stracił swoją posadę.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE