Menu

Robert Kubica zakończył z powodzeniem testy na torze Paul Ricard

Robert Kubica

Robert Kubica po raz kolejny poprowadził samochód E20 Renault z 2012 roku. Tym razem na torze Paul Ricard, Polak wykonał 500 km. Ekipa Renault chciała w ten sposób sprawdzić aktualne możliwości Roberta wobec jego ewentualnego powrotu do Formuły 1.

Według doniesień włoskiego serwisu Motorsport, Kubica przejechał w środę, 12 lipca, 500 km bez najmniejszych problemów, również pod względem kondycji fizycznej. Rano Polak wykonywał krótsze przejazdy, z kolei popołudniu dłuższe.

Po tak udanym teście Kubica być może otrzyma możliwość udziału w testach F1 w Budapeszcie, po GP Węgier. Jednak nic nie zostało na razie zaplanowane i oficjalnie potwierdzone.

Kubica podczas wspomnianych testów musiałby poprowadzić tegoroczny bolid Formuły 1, z którym jak dotąd na żywo nie miał styczności, lecz testował w symulatorze ekipy Enstone.

Miałem możliwość wypróbowania samochodu w tegorocznej konfiguracji - potwierdził polski kierowca w rozmowie ze Sky Italia, jednak nie chciał wdawać się w szczegóły odnośnie wspomnianego testu w symulatorze.

Image © Renault Sport F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE