Menu

Abiteboul: Mamy z tyłu głowy pomysł powrotu Roberta do F1

Cyril Abiteboul

Szef zespołu Renault coraz śmielej zaczyna się wypowiadać na temat możliwości powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1.

W środę Krakowianin odbył kolejne testy z ekipą z Enstone. Odbyły się one na torze Paul Ricard, a ich celem było sprawdzenie możliwości powrotu do rywalizacji na najwyższym poziomie ze strony Roberta Kubicy. Polak przejechał 90 okrążeń po tym torze.

Test w Walencji był na żądanie Roberta. Chciał odkryć na nowo emocje związane z prowadzeniem samochodu F1. My biorąc pod uwagę jego przeszłość z Enstone byliśmy niezwykle zadowoleni pomóc mu w tym wysiłku - wyjaśnił Cyril Abiteboul w rozmowie z l'Equipe.

Następnie zgodziliśmy się na kontynuację procesu ewaluacji. Tym razem jednak celem było prawdziwe zmierzenie jego osiągów, dlatego też wybraliśmy na tą okazję Castellet. Paul Ricard jest zdecydowanie bardziej wymagający niż Walencja. Mając możliwość zastosowania różnych konfiguracji mogliśmy postawić przed Robertem zadanie i sprawdzić jego umiejętności jezdne i fizyczne. Bierzemy to naprawdę na poważnie.

Celem Roberta Kubicy jest powrót do Formuły 1. Obecna umowa Jolyona Palmera, którego pozycja w zespole Renault nie jest najsilniejsza, jest ważna do końca sezonu 2017. Za sprawą tego już od przyszłego roku Polak mógłby powrócić do Formuły 1.

Na razie zbyt wcześnie, żeby powiedzieć, że Kubica może powrócić, ale ten pomysł mamy z tyłu głowy. Jeszcze jest sporo do przejścia. On prowadził tylko stary samochód na skręconym silniku i oponach demonstracyjnych - powiedział szef zespołu Renault Sport F1.

Renault może dać szansę Robertowi Kubicy do przetestowania auta Formuły 1 w najnowszej specyfikacji podczas jednego z dwóch dni testowych po GP Węgier na torze Hungaroring. Skład kierowców na te sesje jednak nie został jeszcze podany przez zespół z Enstone.

Image © Renault Sport F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE