Menu

Valtteri Bottas najszybszy na otwarcie weekendu na torze Silverstone

Valtteri Bottas

Valtteri Bottas zanotował najlepszy wynik pierwszej sesji treningowej przed GP Wielkiej Brytanii. Drugi był Lewis Hamilton, a pierwszą trójkę uzupełnił Max Verstappen z zespołu Red Bull Racing.

Antonio Giovinazzi w ramach umowy podpisanej z zespołem Haas na pierwszą sesję treningową zajął kokpit Kevina Magnussena.

Na samym początku sesji garaż opuścili kierowcy Ferrari. Sebastian Vettel był wyposażony w system ochrony głowy "shield". Niemiec pokonał jedno okrążenie i następnie zjechał do alei serwisowej. Po chwili wszyscy zawodnicy mieli na koncie przynajmniej jedno okrążenie pomiarowe i podobnie jak obecny lider klasyfikacji generalnej schowali się w garażu.

Kimi Raikkonen jako pierwszy zanotował czas jednego okrążenia. Rezultat Fina wyniósł 1:32,533. Wkrótce tabelę z czasami uzupełnili pozostali kierowcy. Część z zawodników korzystała z opon miękkich, a inni mieli do dyspozycji ogumienie supermiękkie.

Problemy z przyczepnością zaliczył Sebastian Vettel. Kierowca Ferrari w trzynastym zakręcie stracił kontrolę nad tylną osią i zameldował się na poboczu. Szczęśliwie był w stanie powrócić do alei serwisowej.

Po trzydziestu minutach treningu swoje czasy okrążeń zanotowali reprezentanci Mercedesa. Na miękkich oponach Valtteri Bottas uzyskał rezultat lepszy o sekundę od Maxa Verstappena, a o ponad pół sekundy od Lewisa Hamiltona.

Dziesięć minut później komplet kierowców zameldował się w alei serwisowej. Moment ten wykorzystali porządkowi, którzy z pobocza zakrętu Copse zabrali części pozostawione przez samochód Felipe Massy.

Na czterdzieści minut przed końcem pierwszej sesji treningowej ciszę na torze przerwał Marcus Ericsson. Po chwili dołączył do niego Jolyon Palmer. Brytyjczyk do tego momentu nie uzyskał czasu jednego okrążenia, ale szczęśliwie natychmiast nadrobił zaległości.

Valtteri Bottas z kolei poprawił swój czas o ponad pół sekundy i dzięki temu poprawił najlepszy rezultat z zeszłorocznej edycji Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone.

Pod koniec pierwszej sesji treningowej kierowcy pokonywali kolejne okrążenia po torze Silverstone w celu aklimatyzacji i dokonania pierwszych korekt ustawień.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE