Menu

Lewis Hamilton z najlepszym czasem w trzeciej sesji treningowej

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton uzyskał minimalnie lepszy czas okrążenia od Sebastiana Vettela. Trzecie miejsce należało do Valtteriego Bottasa. Pod koniec sesji treningowej na torze spadł deszcz, który pokrzyżował szyki niektórym kierowcom.

Trzecia sesja treningowa przebiegała przy niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych. Temperatura powietrza wyniosła zaledwie 15 stopni Celsjusza, a tuż przed jej startem na torze pojawiły się drobne krople deszczu.

Na szczęście opady nie były zbyt intensywne i po tym jak zapaliło się zielone światło na końcu alei serwisowej, kierowcy wyjechali na tor wyposażeni w ogumienie przeznaczone do jazdy po suchej nawierzchni. Większość z nich zdecydowała się na wykorzystanie mieszanki pośredniej.

Warto odnotować, że pierwszy czas trzeciej sesji treningowej uzyskał Pascal Wehrlein i wyniósł on 1:33,762. Wkrótce kolejni zawodnicy zaczęli uzupełniać tabelę z wynikami. Jednym z bardziej konkurencyjnych wyników był rezultat 1:29,544 Lewisa Hamiltona.

Rezultat Brytyjczyka poprawił o 0,151 sekundy Valtteri Bottas. Reprezentanci Ferrari pomimo posiadania opon supermiękkich, nie byli w stanie pojechać szybciej od swojej konkurencji z Mercedesa.

W ciągu kolejnych okrążeń opony w samochodach były dogrzewane do właściwych temperatur, ale nadal kierowcy Mercedesa dyktowali tempo. Lewis Hamilton z biegiem czasu znalazł się na pierwszej pozycji i wraz ze swoim partnerem zespołowym jako jedyni legitymowali się czasem poniżej bariery 1 minuty i 29 sekund.

W połowie trzeciej sesji treningowej komplet zawodników zameldował się w alei serwisowej w celu zmiany opon. Znaczna większość z nich zdecydowała się na wykonanie pierwszej symulacji tempa kwalifikacyjnego. Lewis Hamilton znacznie zbliżył się na jednym z okrążeń do granicy 1 minuty i 28 sekund. Sebastian Vettel natomiast notował rekordy dwóch pierwszych sektorów, ale stracił sporo w trzecim i za sprawą tego zameldował się na drugiej pozycji z ostateczną różnicą do najlepszego wyniku 0,032 sekundy.

Na dwadzieścia minut przed końcem trzeciej sesji treningowej na torze Silverstone spadł deszcz. Uniemożliwiło to kierowcom pokonanie szybkich okrążeń na oponach przeznaczonych do jazdy po suchej nawierzchni. Szczególnie poszkodowani byli Max Verstappen, Carlos Sainz i Lance Stroll, którzy właśnie w tym momencie treningu planowali wykonać symulację kwalifikacji.

Nie oznaczało to jednak końca akcji podczas trzeciej sesji treningowej. Stoffel Vandoorne wyjechał na tor na oponach przejściowych. Belg pokonał jedno okrążenie i powrócił do alei serwisowej.

W ostatnich minutach treningu prawie wszyscy kierowcy postanowili spróbować jazdy po mokrej nawierzchni na oponach przejściowych. Daniel Ricciardo zaliczył piruet na wyjściu z ostatniego zakrętu.Problemy miał również Marcus Ericsson, który zwiedził pobocze przy jednym z wiraży.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE