Menu

Wolff odpowiada na krytykę Grosjeana: Powinien się cieszyć, że nadal jest w F1

Gunther Steiner i Toto Wolff

Szef zespołu Mercedes zdecydował się odnieść do krytycznych słów Romaina Grosjeana w kierunku sędziów i Lewisa Hamiltona w związku z blokowaniem go w Q3. Toto Wolff uznał, że Francuz jest ostatnią osobą, która może kogokolwiek pouczać.

Romain Grosjean uważa, że Lewis Hamilton blokował go na jego szybkim okrążeniu podczas finałowej części sesji kwalifikacyjnej. Sędziowie jednak tego nie stwierdzili, chociaż dostrzegli, że zachowanie Brytyjczyka mogło potencjalnie mieć wpływ na Francuza.

Kierowca Haasa zarzucił sędziom między innymi nierzetelne ocenianie incydentów i ochronę zawodników walczących o mistrzowski tytuł.

Toto Wolff przypomniał jednak Grosjeanowi spowodowany przez niego potężny wypadek na starcie GP Belgii 2012, który szczęśliwie nie zakończył jego kariery w sporcie.

Zawsze trafi się jakieś narzekanie. Oni po prostu cały czas to robią, a ja nie chcę tego nawet komentować. Jeśli Romain Grosjean wyjdzie i zacznie prosić o kary dla innych kierowców, to powinniście spojrzeć na jego rekord na torze. On powinien się cieszyć, że nadal jeździ w Formule 1 - odpowiedział Toto Wollf.

W obronie swojego kierowcy stanął szef zespołu Haas Gunther Steiner, który stwierdził, że gdyby doszło do odwrotnej sytuacji, to Romain Grosjean natychmiast zostałby ukarany.

Coś w tej sprawie musi zostać zrobione, ponieważ (..) jeśli my byśmy blokowali Hamiltona, to my dostalibyśmy karę. To ma naprawdę duże znaczenie dla nas, bo tracimy pozycje startowe i w ten sposób również tracimy punkty. Wszyscy mamy coś do stracenia, więc nie róbcie tego - zaapelował Gunther Steiner.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE