Menu

Vettel: Przebita opona była kompletnym zaskoczeniem

Sebastian Vettel

Obaj kierowcy Ferrari doświadczyli przebitych opon na ostatnich okrążeniach wyścigu o GP Wielkiej Brytanii. Sebastian Vettel powiedział, że zespół kompletnie się tego nie spodziewał.

Reprezentanci ekipy z Maranello jechali na drugiej i trzeciej pozycji po pit stopie Valtteriego Bottasa. Fin jednak na oponach supermiękkich dogonił i wyprzedził Sebastiana Vettela. Nie miał on większych szans na znalezienie się przed Kimim Raikkonenem, lecz przebita opona w samochodzie Ferrari ułatwiła mu to zadanie.

Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek był tu winien. Z perspektywy czasu było świetnie, ale w tamtym momencie wydawało się to być w porządku. Myślę, że Kimi miał podobną awarię. Jego opony były przynajmniej pięć lub sześć okrążeń świeższe. Obu nas taka sytuacja zaskoczyła - oznajmił Sebastian Vettel.

Lewis Hamilton za sprawą zwycięstwa na torze Silverstone i problemów Niemca, odrobił straty w klasyfikacji generalnej. W tym momencie dzieli ich zaledwie jeden punkt na korzyść kierowcy Ferrari.

Myślę, że mamy dobry samochód, szczególnie w zakrętach i balans był w porządku. Moje hamulce zaczęły się palić na starcie, co sprawiło, że był to trudny wyścig. Nie udało nam się wyprzedzić Maxa, ale dokonaliśmy tego podczas pit stopów. Wtedy wyglądało na to, że skończymy na trzeciej albo czwartej pozycji. Oczywistym było, że Valtteri do mnie dojedzie, ponieważ korzystał on z początku wyścigu, gdy ja utknąłem za Maxem. Ogólnie rzecz biorąc, małe detale sprawiły, że popołudnie było tak trudne - relacjonował czterokrotny mistrz świata.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE