Menu

Testy podczas trwania sezonu 2018 odbędą się w Hiszpanii i na Węgrzech

Circuit de Barceona-Catalunya

Tory Barcelona-Catalunya i Hungaroring będą gościć zespoły i kierowców Formuły 1 podczas przyszłorocznych dni testowych podczas trwania sezonu 2018.

Podobnie jak w tym roku, każdy test odbędzie się dzień po rywalizacji Grand Prix na danym obiekcie wyścigowym, czyli we wtorek i w środę. Na hiszpańskim torze testy zostały zaplanowane na 15-16 maja, natomiast na węgierskim w dniach 31 lipca - 1 sierpnia.

Dwie dwudniowe sesje w trakcie trwania sezonu mogą odbyć się dzięki regulacjom sportowym, na torach, na których w danym sezonie odbywa się Grand Prix Formuły 1.

Dodatkowo, każdy z zespołów musi przeznaczyć dwa dni testowe na pracę z młodymi kierowcami, którzy oficjalnie nie przejechali dwóch weekendów Grand Prix, natomiast podczas dwóch pozostałych testować może kierowca etatowy.

W sezonie 2018 odbędą się także dwie czterodniowe sesje testowe, jednak na chwilę obecną nie potwierdzono na jakim torze. Wszystko wskazuje jednak na to, że po raz kolejny zespoły spotkają się na obiekcie pod Barceloną, który od długich lat gości testy F1, a także rundę GP.

Odbędą się także dodatkowe dni testowe dla sprawdzenia opon Pirelli, podobnie jak ma to miejsce w tym roku i miało w poprzednim.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE