Menu

Nikita Mazepin i Lucas Auer gotowi na testy w Budapeszcie

Lucas Auer

Podczas nadchodzących testów w Budapeszcie w zespole Force India zobaczymy Rosyjskiego kierowcę Formuły 3 - Nikitę Mazepina i austriackiego kierowcę serii DTM Lucasa Auera. Młodzi kierowcy podzielą się obowiązkami kierowania bolidem VJM10 i podczas zajęć dostaną po pół dnia zarówno we wtorek 1 sierpnia, jak i w środę następnego dnia.

Test w Budapeszcie będzie doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia przez Lucasa Auera, który dostał zaproszenie w związku z bardzo dobrymi wynikami osiąganymi w zespole Mercedesa w serii DTM. Z kolei dla Nikity będzie to kolejna okazja do rozwoju umiejętności po udanym teście bolidu na torze Silverstone w 2016 roku.

Nie mogę doczekać się kolejnych testów z Force India. Pracuję dla zespołu już od ponad roku i świetnie, że mam kolejną szansę, aby pojeździć bolidem - powiedział Nikita Mazepin.

Po raz ostatni testowałem w 2016 roku, aby jak najlepiej dostosować ustawienia pod tegoroczne podwozie, które jest znacząco inne od tych z poprzednich lat. Dzięki temu dużo się nauczyłem i pozwoliło mi to rozwinąć moje umiejętności za kierownicą.

Wykonałem mnóstwo pracy w symulatorze, aby być jak najlepiej przygotowanym do testu i będę dalej ciężko pracować, aby dostarczyć to, czego zespół ode mnie oczekuje.

Lucas Auer dodał: Naprawdę niesamowita wiadomość! - najpiękniejszy moment mojego życia. Od dziecka marzyłem o tym, by poprowadzić bolid Formuły 1.

Jestem dumny z zespołu Force India, który dał mi tę szansę. Muszę podziękować wszystkim, którzy na to pracowali, a w szczególności zespołowi. Zrobię wszystko, aby z tego testu zrobić użytek od zespołu, aż po moją osobę.

Cieszymy się z tego, że możemy wystawić dwóch młodych, utalentowanych kierowców - powiedział Vijay Mallya. Jesteśmy gotowi dać Nikicie kolejną szansę, po to by się rozwijał i żeby monitorować jego postępy.

Z przyjemnością witam w zespole także Lucasa, którego postęp także będziemy śledzić. To zawsze wyjątkowy moment, gdy kierowca po raz pierwszy zasiada za kierownicą F1 i jestem szczęśliwy, że Lucas może zadebiutować w jednym z naszych bolidów.

Image © Sahara Force India Formula One Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE