Menu

Alonso liczy, że McLaren podejmie szybką decyzję w sprawie jednostki napędowej na kolejny sezon

Fernando Alonso / McLaren-Honda

Fernando Alonso oznajmił, że chciałby, aby zespół McLarena, jak najszybciej podjął decyzję w sprawie dostawcy silników na kolejny sezon i w pełni skupił się na realizacji przyszłorocznych planów.

Zespół z Woking rozważa zerwanie współpracy z Hondą po katastrofalnych trzech latach, a obecny niekonkurencyjny silnik jest główną przeszkodą do włączenia się o podia, czy zwycięstwa. Stworzenie zwycięskiego pakietu jest szansą dla brytyjskiego zespołu do zatrzymania dwukrotnego mistrza świata na kolejny rok.

To zależy od nich. Jednak podjęcie szybszej decyzji pozwoli lepiej przygotować się na następny rok - powiedział Alonso po wycofaniu się z Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Oczywiście poprę każdą decyzję, którą podejmą. Dla mnie, jak i dla zespołu, priorytetem jest teraz Grand Prix Węgier. Mamy tam olbrzymie szanse na bardzo dobry wynik. Wszystko inne to w tej chwili nierealne marzenia - dodał.

Fernando Alonso wskazał jednoznacznie, że najsłabszym elementem pakietu MCL32 jest jednostka napędowa Hondy.

Na pytanie, czy McLaren walczyłby o podia z silnikiem Mercedesa lub Ferrari odpowiedział: Kto wie. Trudno zgadnąć i wyobrażać sobie różne kombinacje samochodów z silnikami. Uważam, że jasno określiliśmy obszary, które należy poprawić. Jeśli je poprawimy to możemy być konkurencyjni.

Jednak to nie jest poprawa, która nastąpi w niedalekiej przyszłości. Musimy spojrzeć na rzeczywistość, a rzeczywistość jest taka, że za dwa tygodnie, możemy zdobyć solidne punkty i wypaść naprawdę obiecująco - podsumował Alonso.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE