Menu

Robert Kubica w bolidzie Renault podczas testów na Węgrzech?

Robert Kubica

Robert Kubica może ponownie zasiąść w bolidzie Renault podczas testów na torze Hungaroring, które zostały zaplanowane na 1-2 sierpnia.

Były kierowca Renault powrócił do bolidu Formuły 1 z 2012 roku E20 w Walencji na torze Ricardo Tormo, gdzie odbył jednodniowy test, a następnie wziął udział w kolejnym teście, który był zorganizowany na francuskim torze Paul Ricard.

Zespół Renault wspomaga Kubicę w jego powrocie do Formuły 1 i monitoruje postępy Polaka, co udowodnił drugi test, w którym Kubica został poddany ważnym próbom, które potwierdziły jego prędkość, jak i zdolność do jazdy bolidem F1, jednak nadal polski kierowca nie zasiadł do samochodu z 2017 roku.

Po zakończonym teście, szef zespołu Renault Sport F1 nie potwierdził wcześniejszych doniesień, jakoby Kubica miałby powrócić do bolidu francuskiej ekipy jeszcze w tym sezonie, jednak dodał, że może być brany pod uwagę na przyszłym sezon 2018.

Niemiecki magazyn 'Bild' informuje jednak, że Robert będzie obecny podczas dwudniowego testu na torze Hungaroring i zasiądzie za sterami auta RS17.

Zespół Renault Sport F1 nie potwierdził składu kierowców na testy na Węgrzech, choć wszystko wskazuje na to, że będzie to Robert Kubica i Nicholas Latifi.

Image © Renault Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE