Menu

Robert Kubica przekonany, że byłby w stanie poprowadzić tegoroczny samochód F1

Robert Kubica

Robert Kubica ma za sobą serię testów z samochodem F1 z 2012 roku, lecz czy zdołałby poradzić sobie za kierownicą tegorocznego auta wyścigowego?

Jak uważa sam polski kierowca, oczywiście, że byłby w stanie poprowadzić bolid F1 z 2017 roku, nawet jeśli samochody te generują więcej docisku i są trudniejsze w prowadzeniu.

Różnice dotyczą głównie osiągów w zakrętach, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia i pracy - powiedział Kubica w rozmowie z włoską gazetą 'Corriere della Sera'.

Jeśli inni mogą to zrobić, to nie rozumiem, dlaczego ja nie byłbym w stanie.

W przypadku, gdyby Renault miało odwagę i pewność abym spróbował, powiedzmy, że byłbym w stanie się dopasować. Będzie to wymagało treningu i przygotowań, ale teraz już wiem, że mogę stać się kierowcą jakim byłem wcześniej. Bez fałszywej skromności, mój poziom w 2010 roku był wysoki.

Zdaję sobie sprawę, że udało mi się odebrać losowi to, co zabrał mi w tym wypadku w 2011. Kiedy zobaczyłem samochód gotowy dla mnie w Walencji, pomyślałem: 'To jest pasja, którą zawsze czułem, to jest moje życie.' Podczas drugiego testu na Le Castellet, uczucie było jeszcze wyraźniejsze.

Wiedziałem, że nie muszę się martwić i poczułem spokój w kokpicie, którego brakowało mi podczas minionych sześciu lat. Reszta potoczyła się w magiczny sposób i pozostaje ze mną, nieważne co stanie się potem.

Image © Renault Sport F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE