Menu

Pirelli ustaliło przyczynę przebitej opony w aucie Sebastiana Vettela podczas GP Wielkiej Brytanii

Sebastian Vettel

Włoski dostawca ogumienia do Formuły 1 zbadał przyczyny przebitej opony w samochodzie Sebastiana Vettela. W przypadku Kimiego Raikkonena potrzebne są kolejne analizy.

Na ostatnich okrążeniach wyścigu o GP Wielkiej Brytanii w obu samochodach Ferrari przebiły się przednie lewe opony. Ze względu na to, że oba incydenty wyglądały wręcz identycznie, wydawało się, że ich przyczyny są również takie same.

Dochodzenie Pirelli w przypadku Sebastiana Vettela wykazało, że przyczyną jego awarii było powolnie uchodzące powietrze z opony i to w wyniku tego doszło do strukturalnego uszkodzenia ogumienia.

Lewa przednia opona Kimiego Raikkonena wymaga przeprowadzenia kolejnych testów i analiz. W związku z tym ostateczne wnioski na temat jego przypadku zostaną podane w ciągu kilku najbliższych dni.

Sebastian Vettel w wyniku przebitej opony na ostatnich okrążeniach GP Wielkiej Brytanii, minął linię mety dopiero na siódmej pozycji. Za sprawą tego różnica pomiędzy nim, a Lewisem Hamiltonem w klasyfikacji generalnej to tylko jeden punkt.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE