Menu

Sebastian Vettel kluczem do rynku transferowego na sezon 2018

Sebastian Vettel / Scuderia Ferrari

Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner uważa, że to Sebastian Vettel trzyma wszystkie karty transferowe w Formule 1 na sezon 2018.

Czterokrotny mistrz świata, który od trzech sezonów rywalizuje w zespole Scuderia Ferrari nie zdecydował, czy podpisze kolejny kontrakt z włoską ekipą czy przeniesie się do innej.

Według raportów, Vettel od zespołu z Maranello otrzymał propozycję przedłużenia kontraktu o kolejne trzy lata, który ma opiewać na kwotę 138.5 miliona dolarów, jednak wszystko wskazuje na to, że Niemiec chce tylko rocznego kontraktu, aby utorować sobie drogę do Mercedesa, z którym mógłby związać się od sezonu 2019.

Brak ruchu ze strony Sebastiana Vettela oznacza, że na ruchy transferowe czekają także inni kierowcy, którzy oczekają na dogodne dla siebie miejsce.

Myślę, że w tej chwili Sebastian trzyma klucz do rynku transferowego - powiedział Christian Horner.

Jedynym zespołem, który nie decyduje się na zmianę swoich kierowców jest Red Bull Racing, co potwierdził sam szef: Oczywiście w Red Bullu nie będzie żadnych zmian w zestawieniu kierowców.

Daniel Ricciardo i Max Verstappen z zespołem Red Bull Racing związani są długoletnimi kontraktami, co już dawno potwierdziło szefostwo zespołu, przyznając, że nie ma takiej kwoty, za którą chcieliby oddać swoich zawodników.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE