Menu

Grosjean i Magnussen pozostaną w zespole Haas na sezon 2018

Grosjean i Magnussen

W wywiadzie dla oficjalnej strony Formuły 1 Gene Haas zdradził, że planuje utrzymać obecny skład kierowców na kolejny sezon.

Amerykańska ekipa, która jest w trakcie swojego drugiego sezonu w Formule 1, na stałe zadomowiła się w tym sporcie. Duże inwestycje i nieoceniona pomoc Ferrari pozwoliła im na znalezienie się w środku stawki, a także zdobywanie punktów.

Kevin Magnussen, który na sezon 2017 zdecydował związać się właśnie z tym zespołem prezentuje porównywalne osiągi, co Romain Grosjean. W związku z tym szef ekipy Gene Haas nie widzi powodu do zmian personalnych.

Będziemy korzystali z usług tych samych kierowców w przyszłym roku. To jest nam dane i biorąc pod uwagę inne aspekty, powinni być jeszcze lepsi w przyszłym sezonie - powiedział Haas w rozmowie z oficjalną stroną Formuły 1.

W poprzednim roku u boku Romaina Grosjeana w amerykańskim zespole startował Esteban Gutierrez. Dyspozycja Meksykanina była wyraźnie słabsza na tle Francuza. Dowodem na to jest fakt, że nie zdołał on nawet zdobyć jednego punku w całym sezonie.

Esteban był dobrym kierowcą, równie szybkim co Romain w treningu, ale uważam, że Kevin ma przewagę w zakresie doświadczenia wyścigowego. Jest w stanie zdobywać punkty, a to był klucz przy zatrudnianiu go. Teraz mamy 29 punktów. W zeszłym sezonie na tym etapie mieliśmy podobną ilość punktów, ale w drugiej połowie nie zdobyliśmy ani jednego. Jeśli do GP Abu Zabi zdobędziemy kolejnych 29 punktów, to będzie świetna sprawa - przyznał Gene Haas.

Zespół Haas plasuje się obecnie na siódmej pozycji w klasyfikacji konstruktorów z relatywnie niedużą stratą do ekipy Toro Rosso.

Image © Haas F1 Team / LAT Photographic

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE