Menu

Robert Kubica przetestuje bolid R.S.17 podczas jazd na torze Hungaroring

Robert Kubica

Zespół Renault Sport F1 potwierdził, że Robert Kubica przetestuje tegoroczny bolid Formuły 1, podczas drugiego dnia testów na torze Hungaroring, po Grand Prix Węgier.

Po dwóch dniach testów w bolidzie E20 napędzanym silnikiem V8 w Walencji na torze Ricardo Tormo i we Francji na obiekcie Paul Ricard, Robert Kubica zasiądzie do bolidu R.S.17 z 2017 roku, podczas drugiego dnia testów na Węgrzech.

Francuska ekipa podczas dnia testowego Polaka chce poddać go ocenie zdolności i sprawdzić, kiedy będzie mógł wrócić do rywalizacji.

Pierwsze dwa dni testów pozwoliły, zarówno Robertowi, jak i nam, na uzyskanie dużej ilości informacji - powiedział Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault Sport F1 Team.

Nadchodząca sesja z R.S.17 na Hungaroringu pozwoli uzyskać dokładne dane w obecnym aucie i reprezentatywnych warunkach.

Po tym teście starannie przeanalizujemy zgromadzone dane, aby ustalić, w jakich warunkach byłoby możliwe, aby Robert wrócił do rywalizacji w nadchodzących latach - dodał Francuz.

Dwudniowe testy na torze Hungaroring zostały zaplanowane na 1-2 sierpnia. Pierwszego dnia w samochodzie Renault zasiądzie Nicolas Latifi.

Image © Renault Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE