Menu

Abiteboul oczekuje finiszu w punktach od obu swoich kierowców

Jolyon Palmer

Szef zespołu Renault Cyril Abiteboul przyznał, że najwyższy czas na to, aby obaj kierowcy minęli linię mety na pozycjach w pierwszej dziesiątce.

W ten sposób celem Jolyona Palmera będzie wywalczenie pierwszych punktów w tym sezonie. Do tej pory jego zespołowy partner - Nico Hulkenberg meldował się w pierwszej dziesiątce podczas pięciu na dziesięć rozegranych wyścigów.

Miejsce Brytyjczyka jest zagrożone z powodu jego słabej dyspozycji na tle Nico Hulkenberga. Według doniesień niemieckich mediów, jeżeli test Roberta Kubicy w najbliższą środę zakończy się powodzeniem, to może on już podczas GP Belgii zająć kokpit Palmera. Na Węgrzech oba bolidy Renault będą wyposażone w nową podłogę, więc Abiteboul wiąże z tym duże nadzieje.

Przyjeżdżamy na Węgry z pozytywnym nastawieniem wiedząc, że ostatnio nasz model RS 17 został wyposażony w duży pakiet poprawek. Jest to ostatni wyścig przed przerwą wakacyjną i to również dodaje nam dużo motywacji. Na Silverstone pokazaliśmy, że idziemy w dobrym kierunku - powiedział szef Renault Sport F1 Team.

Zmiany w podwoziu, a zwłaszcza dzięki nowej podłodze przyniosły efekt w postaci ośmiu punktów Nico w ostatnim wyścigu. Ważnym krokiem naprzód będzie uzyskanie przez obu kierowców miejsc punktowanych. Chcemy zakończyć pierwszą część sezonu pozytywnym akcentem. Aby to uczynić musimy rozwiązać nasze problemy z niezawodnością. Znamy naszą sytuację i obszary wymagające jeszcze większej uwagi niż do tej pory.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE