Menu

Cyril Abiteboul: Dobre wyniki na testach nie zapewnią Robertowi startów w sezonie 2018

Cyril Abiteboul /

Cyril Abiteboul po raz kolejny studzi entuzjazm kibiców wobec powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1. Szef Renault przyznał, że pozycja Jolyona Palmera w zespole jest niezagrożona w tegorocznym sezonie, a Polak nie otrzyma możliwości ścigania się w wyścigach sezonu 2017.

Nadal wspieramy Jo i pod tym względem nie ma zmiany planów - powiedział Abiteboul w rozmowie z serwisem Motorsport.com przed GP Węgier.

Wraz z Robertem uważamy, że musimy dokonać dalszej oceny po wszystkich testach, które wspólnie zrealizowaliśmy.

Były testy z samochodem 2012, ale zrobiliśmy także inne rzeczy - badania medyczne czy pracę w symulatorze, ale nie chcę podawać szczegółów.

Prawdą jest, że opierając się na tych wszystkich sprawach, chcemy dokładniej przyjrzeć się temu czy możliwa byłaby ponowna jazda Roberta we współczesnym samochodzie F1, być może w kontekście wyścigowym.

Taką ostatnią szansą przetestowania tegorocznego samochodu F1 są testy na Węgrzech, a my korzystamy z tej możliwości. I są to działania bardziej średnio- lub długoterminowe. Nie jest to plan krótkoterminowy ani krótkoterminowa opcja dla składu kierowców.

Robert mógłby być kandydatem na sezon 2018, ale zanim to rozważymy, będziemy musieli dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć: jak będzie radził sobie w samochodzie z większym dociskiem i większą mocą, ponieważ samochód, którym jeździł do tej pory nie jest reprezentatywny.

Szczerze mówiąc, nawet jeśli dobrze się spisze, nie będzie to oznaczało, że zdecydujemy się na niego w sezonie 2018, gdyż jest więcej rzeczy, którym musimy się przyjrzeć.

Image © Renault Sport F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE