Menu

Daniel Ricciardo liczy na efekt nowego pakietu aero na GP Węgier

Daniel Ricciardo

Australijczyk podczas czwartkowego briefingu na torze Hungaroring przyznał, że zespół Red Bull Racing dokonał znaczących zmian w pakiecie aerodynamicznym, które mogą pozwolić na walkę o dobre pozycje podczas GP Węgier.

Tor Hungaroring charakteryzuje się tym, że drugorzędne znaczenie ma tutaj silnik i prędkość maksymalna, a więcej korzyści daje duży docisk aerodynamiczny pozwalający w sposób szybki i płynny pokonywanie zakrętów. Za sprawą tego zespoły mające do dyspozycji słabe jednostki napędowe mają nadzieję na dogonienie konkurencji. Do tego grona należy również ekipa Red Bull Racing.

Popełniliśmy duży błąd, jeśli chodzi o ulepszenia. Nie chodzi tutaj o sam czas okrążenia, lecz inny sposób przygotowywania i filozofii, którą sobie dotychczas obraliśmy. Mamy trochę części zarówno w na przednim spojlerze, sekcjach bocznych czy podłodze. Dane z tunelu aerodynamicznego są budujące. Mam nadzieję, że razem dadzą pożądany efekt i umożliwi nam to się znaleźć się tam gdzie powinniśmy być - powiedział Australijczyk.

Nie zabrakło oczywiście odniesień do tematu przewodniego czwartku na torze Hungaroring, czyli oczywiście systemu ochrony głowy 'Halo'. Daniel Ricciardo przyznał, że grono kierowców było nieco zaskoczone faktem porzucenia pozostałych pomysłów i skupienie się właśnie na tym.

Nadal wspieram pomysł ochrony głowy, ale nad 'halo' było zbyt dużo podzielonych opinii. Zobaczymy, jutro omówimy ten temat na spotkaniu kierowców. Myśleliśmy, że jest kilka rozwiązań, ale oni uznali, że to jest najlepsze. Słyszałem wiele opinii fanów i jeśli powodem nie jest sama estetyka, a nie to, że jesteśmy nie wystarczająco odważni, to powinniśmy to przemyślec.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE