Menu

Ricciardo z najlepszym czasem w pierwszym treningu przed GP Węgier

Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo uzyskał najlepszy czas w pierwszej sesji treningowej przed tegoroczną GP Węgier. Drugą pozycję zajął Kimi Raikkonen, a na trzecim miejscu uplasował się Lewis Hamilton.

Pierwsza sesja treningowa przed GP Węgier na torze Hungaroring rozgrywana była przy dość wysokich jak na tą porę dnia temperaturach. Asfalt rozgrzany był do 27 stopni Celsjusza, a powietrze do 22.

Jak to zwykle ma miejsce w przypadku piątkowego treningu Antonio Giovinazzi zajął kokpit etatowego kierowcy zespołu Haas, którym był Kevin Magnussen. Natomiast Alfonso Celis skorzystał z samochodu Force India Estebana Ocona.

Daniel Ricciardo jako pierwszy zanotował czas jednego okrążenia. Rezultat ten wyniósł 1:21,212. Niemniej jednak już wkrótce Australijczyk wraz ze wszystkimi pozostałymi kierowcami zameldował się w alei serwisowej.

Po kilku minutach kierowcy wyjechali z garaży, a trend ten zapoczątkował Jolyon Palmer. W większości zawodnicy wówczas korzystali z ogumienia supermiękkiego.

Jako pierwszy limity przyczepności toru Hungaroring sprawdzał Stoffel Vandoorne, który w drugim zakręcie zaliczył piruet. Romain Grosjean z kolei w ósmym wirażu stracił kontrolę nad swoim Haasem i uderzył w barierę tylną częścią samochodu. Szczęśliwie mógł on kontynuować udział w treningu i powrócić do alei serwisowej.

Przebieg pierwszej sesji treningowej zakłócił Antonio Giovinazzi, który stracił kontrolę nad tylną osią i uderzył w barierę okalającą tor w jedenastym zakręcie. Z tego powodu na kilka minut na torze Hungaroring wywieszono czerwoną flagę.

W połowie treningu najlepszym czasem legitymował się Valtteri Bottas, który uzyskał wynik lepszy o 0,1 sekundy od swojego zespołowego partnera Lewisa Hamiltona. Przewaga reprezentantów Mercedesa nad trzecim Danielem Ricciardo sięgała pół sekundy. Warto jednak odnotować fakt, że Australijczyk miał do dyspozycji podczas swojego najszybszego przejazdu twardsze opony niż konkurenci.

Na ostatnich trzydzieści minut sesji Lewis Hamilton znacznie podkręcił tempo notując czas okrążenia 1:18,858, niemal sekundę szybszy od swoich najbliższych rywal z wyłączeniem zespołowego partnera Valtteriego Bottasa.

Daniel Ricciardo jednak poprawił te rezultaty kierowców Mercedesa o 0,4 sekundy i już tylko setne części sekundy dzieliły go od rekordu absolutnego toru. Kimi Raikkonen do tego czasu zbliżył się na 0,2 sekundy.

Z przytupem pierwszą sesję treningową zakończył Jolyon Palmer. Kierowca zespołu Renault uszkodził swój samochód najeżdżając na wysokie krawężniki na wyjściu z czwartego zakrętu.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE