Menu

Problem z samochodem przyczyną wypadku Giovinazziego?

Antonio Giovinazzi

Antonio Giovinazzi po pierwszej sesji treningowej przyznał, że awaria samochodu mogła spowodować utratę przyczepności w jedenastym zakręcie.

Włoch wziął udział w dwóch wyścigach Grand Prix rozpoczynających sezon 2017 w barwach Saubera. Zastępował on powracającego do zdrowia Pascala Wehrleina i zaskoczył uzyskanym z marszu porównywalnym wynikiem do Marcusa Ericssona. W Szanghaju postawa Antonio Giovinazziego nie była już taka dobra, ponieważ wyjechał swoim Sauberem trochę za szeroko na wyjściu z ostatniego zakrętu, stracił kontrolę nad autem i go rozbił.

Od GP Wielkiej Brytanii protegowany Ferrari rozpoczął serię pierwszych sesji treningowych, podczas których będzie pełnił obowiązki jednego z kierowców zespołu Haas. Na Hungaroringu nie miał on tyle szczęścia, ponieważ rozbił samochód na barierze ulokowanej przy jedenastym zakręcie. Sam kierowca przyznał, że nie jechał specjalnie szybko podczas tego okrążenia.

Czasy okrążeń podczas treningu były całkiem niezłe, ale potem niestety na wejściu w jedenasty zakręt straciłem kontrolę nad tylną osią. Myślę, że był to jakiś problem z samochodem. Nie wiemy tego jednak jeszcze na pewno. Zespół na razie sprawdza dane i mam nadzieję, że uda się znaleźć ewentualne rozwiązanie - relacjonował Włoch po zakończeniu pierwszej sesji treningowej.

Jestem bardzo rozczarowany tym, co się stało, ponieważ mam ograniczony czas w samochodzie. Przepraszam również Kevina i liczę na to, że zespół przygotuje mu samochód na drugą sesję treningową.

Image © Haas F1 Team / LAT Photographic

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE