Menu

Wehrlein: Musimy popracować jeszcze nad ustawieniami

Pascal Wehrlein

Zespół Sauber wprowadził na GP Węgier pakiet ulepszeń, których celem było zminimalizowanie strat do pozostałych ekip. Po piątkowych treningach jednak trudno jest się doszukiwać jakiegokolwiek progresu.

Pascal Wehrlein rozbił swojego Saubera w jedenastym zakręcie. Wypadek Niemca był dość poważny, lecz szczęśliwie nic mu się nie stało.

Byłem w centrum medycznym. Tam stwierdzono, że wszystko jest w porządku. Sam incydent był dość dziwny, ponieważ wjeżdżając w zakręt czułem się tak, jakbym już znajdował się przy wierzchołku. Starałem się to naprawić, ale samochód pojechał prosto. Nie wiem czy to był jakiś problem z samochodem - relacjonował kierowca Saubera.

Zespół z Hinwil korzysta z jednostek napędowych Ferrari z rocznym przebiegiem. Oczywiście z biegiem sezonu dystans do pozostałych ekip z tego powodu się zwiększa. Aby trochę ten problem ograniczyć zdecydowano wprowadzić pakiet ulepszeń na GP Węgier.

Balans wydaje się być trochę inny w porównaniu do poprzednich wyścigów, więc myślę, że powinnyśmy bardziej popracować nad ustawieniami. Niemniej jednak, jeśli chodzi o dane, czyli to co widzimy pod względem docisku jest pozytywne. Tego mniej więcej się spodziewaliśmy, ale musimy jeszcze popracować nad ustawieniami i poprawieniem właściwości jezdnych - przyznał Niemiec.

Image © Sauber Motorsport AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE