Menu

Hasegawa: Chcemy kontynuować współpracę z McLarenem

Stoffel Vandoorne

Szefowie projektu Hondy w Formule 1 oraz McLarena odnieśli się do plotek, według których japoński producent miałby dostarczać jednostki napędowe zespołowi Toro Rosso. W takim przypadku ekipa z Woking miałaby otrzymywać silniki innego producenta.

Jednostki napędowe Hondy nie spełniają oczekiwań zespołu McLarena. W wyniku wielu awarii i deficytu mocy ekipa ta znajduje się na ostatnim miejscu w klasyfikacji generalnej z dorobkiem zaledwie dwóch punktów.

Bez wątpliwości wolelibyśmy pozostać z McLarenem. Myślę, że osiągniemy lepsze wyniki trzymając się razem - powiedział Hasegawa.

Nie odnoszę się do zwykłych plotek. To zależy tylko od Hondy, aby zdecydować, co należy zrobić, a jako pracownik McLarena jestem w ten temat zaangażowany, więc nie będę tego komentował - przyznał Eric Boullier.

Szef projektu Hondy ds. Formuły 1 zapowiedział, że wkrótce zostanie wprowadzona nowa specyfikacja jednostki napędowej.

Nie zaprzestajemy prac związanych z rozwojem silnika. Nie mogę podać konkretnej daty, ale już za niedługo dostarczymy kolejne ulepszenie dla McLarena - zdradził Hasegawa.

Eric Boullier został zapytany o to, ile wcześniej potrzebne jest dokonanie zmiany dostawcy jednostki napędowej, aby przygotować samochód na kolejny sezon.

Technicznie możesz zmienić silnik w okresie dwunastu tygodni. Można tego dokonać w każdym momencie, czy to w sezonie czy to poza nim. Jeśli chcesz przygotować odpowiednią bazę, wstępny zarys samochodu, to wrzesień jest najpóźniejszym terminem na to - wyjaśnił.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE