Menu

Najlepszy czas Vettela w porannej sesji testowej, Kubica z największą liczbą pokonanych okrążeń

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel już na początku porannej części dnia testowego na torze Hungaroring uzyskał najlepszy czas, którego nikt nie był w stanie poprawić. Niemiec po przejechaniu czterdziestu okrążeń oddał maszynę Ferrari w ręce Kimiego Raikkonena. Robert Kubica w zestawieniu z czasami uplasował się na siódmym miejscu i co ważniejsze pokonał 74 okrążenia, czyli o 4 więcej niż dystans wyścigu o Grand Prix Węgier.

W porannej sesji testowej na torze Hungaroring uczestniczyli George Russell w samochodzie Mercedesa, Pierre Gasly w maszynie zespołu Red Bull Racing, Sebastian Vettel w Ferrari SF70H, Lucas Auer w Force India VMJ10, Luca Ghiotto w Williamsie FW40, Lando Norris w McLarenie MCL32, Nobuharu Matsushita w Sauberze C36 i Robert Kubica w Renault R.S.17.

Podczas pierwszych godzin kierowcy głównie wykonywali krótsze przejazdy z zamontowanymi w autach sensorami aerodynamicznymi. Sebastian Vettel już z samego rana postanowił uzyskać bardzo dobry czas okrążenia na oponach supermiękkich - 1:17,124. Pozostali kierowcy przed długi czas nie byli w stanie się zbliżyć do tego wyniku.

W początkowej fazie testów na tor powróciła nowa wersja systemu ochrony głowy 'Halo'. George Russell miał okazję w swoim Mercedesie W08 pokonać kilka okrążeń instalacyjnych z wykorzystaniem tego elementu.

Robert Kubica był kierowcą cieszącym się największym zainteresowaniem nie tylko mediów, ale również kibiców z Polski, którzy dość licznie zgromadzili się na torze Hungaroring. Polak był jednym z bardziej pracowitych kierowców na torze. Pokonywał dużo okrążeń, a o godzinie jedenastej trzydzieści zdecydował się na trochę szybszy przejazd z wykorzystaniem opon supermiękkich. Uzyskał on czas 1:19,681, który umożliwił mu awans na czwartą pozycję w zestawieniu z wynikami. Później, jednak w rezultacie poprawy czasów przez innych zawodników, Polak widniał na trochę dalszych miejscach. Oczywiście jednak to nie miało największego znaczenia. Najdłuższy dystans pokonany przez niego bez zjazdu do alei serwisowej wynosił podczas porannej sesji 12 okrążeń.

Na ponad godzinę przed końcem sesji Lando Norris zdecydował się wyjechać na tor na ogumieniu ultramiękkim. Najlepsze pokonane przez niego okrążenie dało czas 1:18,584 i było prawie półtorej sekundy słabsze od rezultatu Sebastiana Vettela.

Niemiec już na niecałą godzinę przed końcem porannej sesji zdołał wykonać cały swój program, dlatego postanowiono dać mu wolne i umożliwić wykonywanie pracy Kimiemu Raikkonenowi. Fin niemal z marszu zanotował rezultat 1:18,462, który umożliwił mu zajęcie drugiej pozycji w tabeli z rezultatami.

W ostatnich minutach sesji testowej Lando Norris jeżdżący McLarenem MCL32 wyjechał na kolejną serię okrążeń i czas jednego z nich umożliwił mu na przedzielenie kierowców Ferrari w zestawieniu z wynikami. Na kilka sekund przed przerwą obiadową Brytyjczyk zatrzymał swój samochód w drugim sektorze powodując tym samym wywieszenie pierwszej czerwonej flagi w środę.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE