Menu

Pirelli ujawnia dobór ogumienia przez kierowców na Grand Prix Belgii

Opony Pirelli

Daniel Ricciardo i Max Verstappen z zespołu Red Bull Racing wybrali najbardziej agresywną strategię w doborze opon na Grand Prix Belgii, które odbędzie się pod koniec sierpnia.

Pirelli na rywalizację w Belgii na torze Spa-Francorchamps wyznaczyło opony ultra miękkie, super miękkie i miękkie, podobnie jak miało to miejsce w Australii, Rosji, Monako, Kanadzie i Austrii, a także takowe będą dostępne w Singapurze, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Abu Zabi.

W przeciwieństwie do najgroźniejszych rywali - Ferrari i Mercedesa, obaj kierowcy Red Bulla wybrali aż dziewięć mieszanek opon ultra miękkich, przy trzech super miękkich i tylko jednej mieszance miękkiej.

Kierowcy zespołu Ferrari zdecydowali się na siedem zestawów opon ultra miękkich, przy trzech super miękkich i miękkich, natomiast kierowcy Mercedesa wybrali jedynie sześć zestawów opon ultra miękkich.

Na podobną strategię doboru opon, jak kierowcy Red Bulla, zdecydował się Stoffel Vandoorne z McLarena, natomiast Fernando Alonso wybrał dziewięć zestawów opon ultra miękkich, przy dwóch super miękkich i miękkich.

Dobór ogumienia przez kierowców na GP Belgii

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE