Menu

Pascal Wehrlein przejdzie do Formuły E?

Pascal Wehrlein

Nowa umowa podpisana pomiędzy Sauberem a Ferrari może zmusić Niemca do tego, aby poszukać miejsca na kolejny sezon 2018 poza Formułą 1.

W zeszłym tygodniu ekipa z Maranello przedłużyła umowę na dostarczanie jednostek napędowych do zespołu z Hinwil. Szczegóły tego kontraktu nie są znane, lecz można się domyślić, że Ferrari będzie chciało umieścić tam swoich juniorów. To nie jest dobry znak dla protegowanego Mercedesa Pascala Wehrleina, który może mieć problem ze znalezieniem dla siebie miejsca w Formule 1 na sezon 2018.

Z zespołów korzystających z silników niemieckiego producenta jedyny wolny kokpit może być w ekipie Williamsa. Niemniej jednak ze względu na zbyt młody wiek, Pascal Wehrlein nie otrzyma tam angażu.

Zdobyłem całych pięć punktów i w kwalifikacjach wygrałem osiem do dwóch z Ericssonem. Co mam jeszcze zrobić? - pytał retorycznie w rozmowie z Bild.

Ze względu na brak miejsc w Formule 1, Mercedes mógłby przenieść swojego kierowcę z powrotem do DTM, lecz jak powszechnie wiadomo, od przyszłego roku niemiecki producent wycofuje się z tej serii na rzecz w pełni elektrycznych wyścigów Formuły E, gdzie zadebiutuje w sezonie 2019/20.

Dostałem informację tuż przed oficjalnym komunikatem. Znam kilka osób w HWA (przedsiębiorstwo m.in. zarządzające zespołem Mercedesa w DTM). Wydaje mi się, że nie jest to prosta sytuacja. Pomimo tego lubię ten hałas, osiągi i paliwo. Nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić ścigania w Formule E - powiedział Pascal Wehrlein.

Image © Sauber Motorsport AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE