Menu

Christian Horner zaskoczony zachowaniem Lewisa Hamiltona

Mercedes

Christian Horner szef zespołu Red Bull Racing oznajmił, że był pod wrażeniem, gdy Lewis Hamilton oddał pozycję swojemu partnerowi z ekipy Valtteriemu Bottasowi tuż przed metą Grand Prix Węgier.

Fiński kierowca znajdował się przed Brytyjczykiem, jednakże problemy Sebastiana Vettela wymusiły na duecie Ferrari wolniejszą jazdę. Valtteri Bottas nie był w stanie wykorzystać tej okazji, więc polecono mu przepuszczenie Lewisa Hamiltona. Trzykrotny mistrz świata jednak również nie dał rady uporać się chociażby z Kimim Raikkonenem i na ostatnim zakręcie zdecydował zwrócić pozycję swojemu partnerowi z ekipy.

Lewis Hamilton wykonał taki manewr, chociaż istniało ryzyko, że jadący tuż za Bottasem Max Verstappen mógł wykorzystać ową zagrywkę.

Christian Horner zapytany, czy był zaskoczony manewrem kierowców Mercedesa odpowiedział: Z jednej strony tak, ale z drugiej strony, Bottas również ma szanse na mistrzostwo. Zaskoczyło mnie to, że Lewis oddał pozycję, ponieważ w ten sposób podarował więcej punktów swojemu rywalowi. Myślę, że walka o tytuł rozegra się między Sebastianem i Lewisem. Hierarchia w Ferrari jest już ułożona. Kimi zna swoje miejsce.

Szef zespołu Red Bull Racing przypomniał również, że jego ekipa dwa lata temu w Monako także wykorzystała podobną taktykę.

Zrobiliśmy to samo w Monako dwa lata temu. Jednak, jeśli nie masz kierowcy konkurującego o mistrzostwo świata, to wtedy mamy do czynienia zupełnie inną sytuacją. Dylemat, przed którym stoi Mercedes jest taki, że kierowcą numer 1 jest Hamilton i na pewnym etapie mistrzostw świata będzie trzeba postawić wszystko właśnie na niego - wyjaśnił.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE