Menu

Junior McLarena po udanych testach awansuje do F2 albo Super Formuły?

Lando Norris

Lando Norris, który zwrócił na siebie uwagę naprawdę dobrą postawą podczas testów Formuły 1 na torze Hungaroring, najprawdopodobniej w przyszłym sezonie będzie startował w Formule 2 lub japońskiej Super Formule.

17-latek wziął udział w drugim dniu testowym na Węgrzech i mając do dyspozycji samochód McLarena zanotował naprawdę dobre rezultaty. Jego najlepsze okrążenie pokonane na oponach ultramiękkich było o 0,5 sekundy lepsze od tego, które dało dziewiątą pozycję startową Stoffelowi Vandoorne. Oczywiście należy do tego wyniku podejść z dystansem, ponieważ sesje testowe rządzą się własnymi prawami.

Niemniej jednak zespół McLarena zdaje sobie sprawę z tego, jak utalentowanego kierowcę ma pod swoimi skrzydłami i najprawdopodobniej nawet, jeśli Lando Norris nie wywalczy w tym sezonie tytułu w Mistrzostwach Europy Formuły 3, to i tak w 2018 roku awansuje do mocniejszych serii wyścigowych.

Nie jestem pewien tego w stu procentach, ale zdaję się być pewien, że nie będę jeździł w F3 za rok. McLaren próbuje teraz utrzymać Fernando i Stoffela, więc to nie ode mnie zależy. Nie wydaje mi się, żebym znalazł się w F1 już w przyszłym sezonie. Bardziej prawdopodobna jest Formuła 2 lub Super Formuła. Test nie zmienia nic, jeśli chodzi o bieżący sezon. Jestem skupiony na tym, żeby startować w Formule 3 i mam nadzieję na zdobycie tytułu - powiedział 17-latek.

Droga juniorów McLarena do Formuły 1 zazwyczaj jest dość długa. Stoffel Vandoorne zanim trafił do ekipy z Woking, spędził dwa lata w GP2 (obecnie rozgrywanej pod szyldem Formuły 2), a następnie jeszcze jeden sezon w Super Formule.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE