Menu

McLaren zdeterminowany, aby utrzymać Alonso na kolejny sezon

Jonathan Neale

Jonathan Neale szef operacyjny McLarena powiedział, że zespół zrobi wszystko, aby zatrzymać u siebie Fernando Alonso na sezon 2018.

Dwukrotny mistrz świata jeszcze nie stanął na podium od czasu dołączenia do McLarena w 2015 roku, a jego obecna umowa wygasa pod koniec roku. Alonso powiedział, że we wrześniu podejmie decyzję o swojej przyszłości, a na pewno będzie mieć na nią wpływ wybór dostawcy silników przez ekipę z Woking.

Ferrari i Mercedes już jasno poinformowali, że nie są zainteresowani dostarczaniem silników McLarenowi na przyszły rok. W takim przypadku najbardziej prawdopodobną opcją jest kontynuacja współpracy z Hondą.

Jeśli chodzi o moje osobiste zdanie, chciałbym mieć Fernando w tym zespole. Wiem, że zrobimy wszystko, aby utrzymać go w tym zespole, ale zdaję sobie sprawę z tego, że będzie miał wybór. Myślę, że jest świetnym facetem, jednym z najlepszych kierowców, z którymi pracowałem i chciałbym mieć możliwość popracowania z nim trochę dłużej - powiedział Jonathan Neale cytowany przez Autosport.com.

Alonso osiągnął swój najlepszy wynik w tym sezonie podczas Grand Prix Węgier. Hiszpan minął linię mety na szóstym miejscu, a jego walka z Carlos Sainzem Jr była jednym z najważniejszych i najbardziej emocjonujących fragmentów wyścigu.

Dyrektor operacyjny McLarena zapytany, czy czuje, że Alonso jeździ tak samo dobrze jak kiedyś , odpowiedział: Jeśli spojrzysz na to, jak ciężko jest wyprzedzić na Węgrzech, a potem zobaczysz ruch, jaki zrobił wyprzedzając Sainza - to było wspaniałe. Próbował pierwszy raz, nie udało, ale zrobił to za drugim razem. Dokonał tego tak bezpiecznie i czysto. To jest wielka demonstracja jego umiejętności i ducha walki.

Przyszłość McLarena nie jest jeszcze rzeczą pewną. Nie jest wiadome, z których silników będzie korzystał ten zespół w sezonie 2018 i także skład kierowców pozostaje tajemnicą. Pomimo tego Jonathan Neale zdaje się z dużym spokojem oczekiwać na rozstrzygnięcia dotyczące ekipy z Woking.

Wiele wydarzyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nasze myśli zaczynają się zbliżać do przyszłorocznego samochodu i tego, jak będzie on wyglądać. Oczywiście silniki są ważne. Musimy ustalić to przed wrześniem, aby nasi kierowcy wiedzieli, z kim będziemy i jakie mają być ich plany. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, dużo rozmawiamy z Hondą. Trzymamy FIA i FOM blisko tego, co się dzieje. Staramy się zrobić dobrą rzecz dla F1, ale także staramy się zrobić dobrą rzecz dla McLarena. Jesteśmy zespołem, którego obowiązkiem jest być z przodu. Ten sport chce nas z powrotem w czołówce. Chcemy, aby Fernando był z powrotem na przodzie stawki razem z nami - oznajmił.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE