Menu

Hakkinen pod wrażeniem współpracy Hamiltona i Bottasa

Valtteri Bottas i Lewis Hamilton / Mercedes AMG Petronas

Dwukrotny mistrz świata Mika Hakkinen powiedział, że jest urzeczony współpracą pomiędzy Lewisem Hamiltonem a Valtterim Bottasem w tym sezonie. Kierowcy Mercedesa w minionym wyścigu aż dwukrotnie zamienili się pozycjami, co tylko podkreśliło jak wielkim szacunkiem darzą się nawzajem.

Hamilton podczas wyścigu utknął za Bottasem i poprosił zespół o przepuszczenie go, po to by spróbował zaatakować Kimiego Raikkonena. Mercedes zgodził się na taki układ pod warunkiem, jeżeli Brytyjczyk wykona swe zadanie w stu procentach. Na ostatnim okrążeniu Lewis Hamilton zdał sobie sprawę z tego jak ciężko będzie wyprzedzić Fina, więc odpuścił i na ostatnim zakręcie dał się dogonić swojemu partnerowi zespołowemu, tym samym oddając mu miejsce na podium.

Mika Hakkinen podkreślił, że to zachowanie było prawdziwym odzwierciedleniem charakteru Hamiltona.

Gdy zobaczyłem jak Valtteri przepuszcza Lewisa to pomyślałem, że to typowe zachowanie dla niego w tym roku. Nie jest on samolubem w stosunku do każdego zespołu z którym pracuje - powiedział Mika Hakkinen. Jak każdy kierowca z górnej półki jest ambitny i chce wygrywać wyścigi, ale jest także na tyle inteligentny, aby wiedzieć, że tylko wspólne działania mogą przynieść korzyści całemu zespołowi.

Później, gdy zobaczyłem, jak Lewis przepuszcza Valtteriego, to pomyślałem sobie, że tak powinna wyglądać wzorowa współpraca kierowców jeżdżących dla tego samego teamu. Na ostatnim okrążeniu istniało ryzyko wyprzedzenia ich przez Maxa Verstappena, który był bardzo szybki pod koniec wyścigu, ale Lewis i Valtteri doskonale sobie z tym poradzili.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE