Menu

Vasseur: Nie ma potrzeby restrukturyzacji Saubera

Pascal Wehrlein i Marcus Ericsson / Sauber F1 Team

Szef zespołu Sauber F1 Frederic Vasseur przyznał, że obecnie nie ma potrzeby restrukturyzować ekipy, która za cel obiera odbudowę marki i awans w stawce zespołów Formuły 1.

W ostatnich latach Szwajcarski zespół stracił swą konkurencyjność i blask, głównie za sprawą zaprzestania wspierania ekipy jednostkami BMW oraz ogromnymi długami i problemami finansowymi, choć przejęcie udziałów przez Longbow Finance w zeszłym roku nieco złagodziło ten problem.

Vasseur dołączył do zespołu po Grand Prix Wielkiej Brytanii, miesiąc po tym jak poprzednia szefowa - Monsiha Kaltenborn ustąpiła ze stanowiska. Były szef Renault twierdzi, że zespół nie musi przechodzić poważnych zmian, żeby osiągnąć zyski.

Nie muszę przekształcać zespołu, szczerze mówiąc. Myślę, że trzeba myśleć perspektywicznie. Zespół w 2016 roku znalazł się w trudnej sytuacji. Wiele rzeczy musimy dalej poprawić, choć dziś jest już nieco lepiej niż wtedy, a zespół ma w składzie bardzo dobrych inżynierów. To solidna ekipa - powiedział Frederic Vasseur.

Chcemy pracować, inwestować, robić wiele pozytywnych rzeczy, które będą nas popychać do przodu, chcemy iść krok po kroku ku zamierzonemu celowi. Tym punktem docelowym jest środek stawki. Nie wiem jak długo to potrwa, kilka miesięcy czy dłużej, ale musimy to zrobić.

Poza F1 Vasseur ma wiele innych obowiązków i kontaktów biznesowych, min. mając interesy w Spark Racing, która jest kluczowym partnerem Formuły E, a także w mistrzowskim zespole ART Grand Prix, który francuz współtworzył w 2005 roku. Pomimo tego Vasseur podkreślił, że nie jest mu obojętny los Saubera.

Nie muszę poświęcać swojego czasu, nawet jeśli zachowam swoje udziały w innych projektach, w których uczestniczę. Jestem w pełni zaangażowany w zarządzanie Sauberem.

Image © Sauber Motorsport AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE