Menu

Raikkonen widzi w Leclercu przyszłą gwiazdę Formuły 1

Charles Leclerc

Duże wrażenie na mistrzu świata z sezonu 2007 wywarł młody reprezentant Monako, który w sposób wręcz niewyobrażalny rozprawia się ze swoimi rywalami w Formule 2 i na dodatek także bardzo dobrze zaprezentował się podczas testów na torze Hungaroring.

Charles Leclerc po siedmiu rundach sezonu 2017 Formuły 2 prowadzi z przewagą aż pięćdziesięciu punktów nad drugim w klasyfikacji generalnej Oliverem Rowlandem. Warto zaznaczyć, że jest to dla niego debiutancki rok w tej serii wyścigowej i pomimo tego jest zdecydowanie najszybszy na tle całej stawki tak zwanego przedsionka Formuły 1.

Jako kierowca należący do programu młodych kierowców Ferrari otrzymał możliwość uczestnictwa w pierwszym dniu testowym na torze Hugaroring. Charles Leclerc pokonał 98 okrążeń i zanotował najlepszy czas sesji.

To dobrze, że cieszy go fakt, iż cały zespół mu pomaga. Zawsze trudno jest przyjść i z marszu prowadzić samochód, do którego nie jest się przyzwyczajonym. Miał jednak czas, zaprezentował dobrą progresję i z pewnością w przyszłości czekają go dobre chwile - powiedział Kimi Raikkonen.

Charles Leclerc w Formule 2 zmierza po mistrzowski tytuł, więc najlepszym scenariuszem dla niego byłby awans do Formuły 1 w przyszłym sezonie. Może okazać się to jednak trudne, ponieważ z zespołów otrzymujących silniki Ferrari jedyne wolne miejsce będzie najprawdopodobniej dostępne w Sauberze, u boku Marcusa Ericssona. Ekipa z Maranello w związku z tym stanie przed dylematem mając w swoich szeregach dwóch zawodników gotowych do debiutu w F1 - Monakijczyka i Antonio Giovinazziego.

Muszę zaimponować jak największej liczbie osób i dam z siebie wszystko, aby tego dokonać. Jeśli będę miał taką okazję pod koniec roku, to złapię ją w obie ręce, ale teraz koncentruję się wyłącznie na Formule 2 - wyznał aktualny lider klasyfikacji F2.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE