Menu

Rosberg: Bottas może być mentalnie perfekcyjnym kierowcą

Valtteri Bottas

Nico Rosberg obserwując postępy Valtteriego Bottasa w sezonie 2017 stwierdził, że mentalnie Fin może być bliski prawdziwego ideału.

Bottas dołączył do zespołu Mercedesa na początku sezonu po czterech latach spędzonych w Williamsie. Jednocześnie zastąpił on odchodzącego na emeryturę mistrza świata Nico Rosberga.

27-latek w tym sezonie odniósł dwa zwycięstwa oraz w Bahrajnie wywalczył pole position. Jego strata do Sebastiana Vettela w klasyfikacji generalnej wynosi 33 punkty, więc nie należy go na tym etapie skreślać z grona kierowców walczących o mistrzowski tytuł.

Nico Rosberg został poproszony o opinię na temat swojego następcy: Jestem pod wrażeniem pracy, jaką wykonuje Valtteri. Mentalnie może być on perfekcyjnym kierowcą, ponieważ jest zdolny skoncentrować się na sobie, co czyni go szybkim i konsekwentnym zawodnikiem.

Rosberg skomentował także aktualną formę Mercedesa: Ferrari zaczęło pracować nad bolidem dużo wcześniej od nas. Dlatego mają przewagę. Myślę jednak, że Mercedes jest dalej bardzo, bardzo mocny. Gdy tylko spojrzysz na ten bolid to detale są na absolutnie najwyższym poziomie. To coś wspaniałego.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE