Menu

Horner nie wierzy w możliwość odejścia Verstappena do Ferrari lub Mercedesa

Christian Horner

Szef zespołu Red Bull Racing jest przekonany, że Holender nie będzie nawet zaprzątał sobie głowy szansą przejścia do konkurencyjnej ekipy.

Obecny kontrakt zawarty pomiędzy Red Bullem a Maxem Verstappenem jest ważny do sezonu 2019. Najprawdopodobniej nie znajduje się w nim żadna luka umożliwiająca Holendrowi wcześniejsze zakończenie współpracy, a na dobrowolną rezygnację z umowy zespołu raczej nie ma co liczyć.

Zainteresowane podpisaniem kontraktu z 19-latkiem mogą być najlepsze ekipy, czyli Mercedes lub Ferrari.

Zapytany o to, czy w ogóle wierzy w to, że Max Verstappen mógłby zostać skuszony przez jedną z dwóch konkurencyjnych ekip, Christian Horner odparł: Nie wydaje mi się. Myślę, że widzi co się dzieje. Jest niecierpliwy jak każdy młody człowiek, ale jest wystarczająco dobry, żeby zauważyć, że dobre rzeczy są nadchodzą. Patrząc na to, gdzie zaczynaliśmy sezon i na to, gdzie jesteśmy teraz, można ocenić, że gdy tylko uporaliśmy się z problemami dotyczącymi korelacji danych, obraliśmy właściwy kierunek. Dokonaliśmy znaczącego postępu.

Bieżący sezon nie układa się najlepiej dla Holendra. Nie dojechał do mety aż w pięciu tegorocznych wyścigach. Wyjątkowo bolesną chwilą zapewne był fakt, że z powodu awarii samochodu musiał zakończyć udział w GP Kanady, pomimo tego, że plasował się w ścisłej czołówce.

Dla kierowcy okrzykniętego jednym z najlepszych w aktualnej stawce Formuły 1 jest to dość trudny moment i niejednokrotnie dał upust swojej złości przed dziennikarzami. Max Verstappen wyraził między innymi wątpliwości co do tego, czy naprawdę Renault przygotuje dobry silnik na sezon 2018.

To, co zostało odzwierciedlone na papierze, musi odpowiadać pragnieniu obu stron. Nie ma podstaw do tego, aby przed końcem obecnego kontraktu Maxa o tym rozmawiać, ponieważ to od nas zależy, aby dostarczyć samochód dający mu możliwość konkurowania i wygrywania. Jeśli tego dokonamy, to jestem pewien, że nie będzie innego zespołu, w którym Max chciałby startować - powiedział Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing.

Image © Red Bull Contetnt Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE