Menu

Bottas: Mercedes musi popracować nad dociskiem, żeby uniknąć problemów

Valtteri Bottas

Kierowca zespołu z Brackley uważa, że opracowanie pakietu poprawek zapewniających wysoki docisk aerodynamiczny jest podstawą do tego, aby uniknąć kłopotów w drugiej połowie sezonu 2017.

Dotychczasowych dziesięć wyścigów tegorocznej rywalizacji o mistrzowski tytuł wykazało, że Mercedes zdecydowanie ustępuje swoją formą zespołowi Ferrari na torach wymagających wysokiego poziomu generowanego przez samochód docisku. Potwierdzającym to przykładem jest chociażby GP Węgier, gdzie Sebastian Vettel i Kimi Raikkonen wywalczyli dublet.

O ile dwie najbliższe rundy wydają się być idealne dla aktualnej kombinacji silnika i konstrukcji samochodu Mercedesa, to już w dalszej części sezonu obawy ekipy z Brackley może budzić GP Singapuru czy Japonii.

Naprawdę myślę, że na papierze przynajmniej dwa najbliższe wyścigi powinny być dla nas lepsze niż GP Węgier. Dokonaliśmy jednak dobrego postępu. Oczywiście mamy swoją pracę do wykonania, oni (Ferrari przyp. red.) są szybcy w zakrętach i musimy nad tym popracować. Podstawową rzeczą jest przygotowanie pakietu zapewniającego maksymalny docisk - powiedział Valtteri Bottas.

Jest jeszcze wiele torów do końca sezonu, które wymagają dużej przyczepności. Na Spa bardziej liczy się wydajność, Monza wymaga niewielkiego docisku, ale w Singapurze już jest zupełnie inaczej. Pracujemy z całych sił, aby poprawić samochód, ponieważ jeśli nie poczynimy progresu, to czeka nas trudny sezon.

Przerwa wakacyjna jest idealnym okresem na podsumowanie pierwszej połowy sezonu 2017. Valtteri Bottas od początku roku pełni obowiązki Nico Rosberga, który przeszedł na emeryturę tuż po zdobyciu swojego mistrzowskiego tytułu. Fin oceniając swoją postawę przyznał, że nie jest do końca usatysfakcjonowany swoimi rezultatami.

Miałem nadzieję na odrobinę lepszą pozycję w klasyfikacji mistrzostw. Nieźle to wygląda, jeśli chodzi o zestawienie punktowe konstruktorów, ale przed nami kilka trudnych wyścigów, więc nie jesteśmy w idealnym miejscu. Dla nas jako zespołu tylko zwycięstwa są satysfakcjonujące, to zawsze jest cel. Zdecydowanie mam przed sobą pracę do wykonania (...). Pierwsza połowa sezonu była średnia, ponieważ zawsze ustawiam sobie bardzo poprzeczkę, ale oczywiście było kilka dobrych momentów - wyjaśnił.

Valtteri Bottas plasuje się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Fin wygrał dwa wyścigi w sezonie 2017 i jego strata do liderującego Sebastiana Vettela wynosi 33 punkty. W klasyfikacji konstruktorów Mercedes ma 39 "oczek" więcej niż zespół Ferrari.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE