Menu

Toro Rosso wraz z Hondą zakończyło negocjacje dot. dostaw silników na sezon 2018

Carlos Sainz

Według informacji podanych przez portale należące do grupy medialnej Motorsport Network przedstawiciele Toro Rosso i Hondy nie doszli do porozumienia w sprawie dostarczania jednostek napędowych na przyszły sezon.

Japoński producent od dłuższego czasu wyraża zainteresowanie zaopatrywaniem w swoje jednostki napędowe drugiego zespołu. W tym roku już nawet sporządzona została umowa z ekipą Sauber, lecz w wyniku zmian na stanowiskach kierowniczych i co za tym idzie koncepcji dotyczących strategii zarządzania, nowy szef Frederic Vasseur zdecydował o zerwaniu kontraktu z Hondą i przedłużeniu współpracy z Ferrari.

W ostatnich tygodniach Toro Rosso podjęło rozmowy z Hondą, lecz upływający czas i brak porozumienia w sprawie aspektów finansowych spowodował, że obie strony zakończyły negocjacje. W związku z tym Renault ponownie będzie zaopatrywać w swoje silniki ekipę z Faenzy.

Taki ruch najprawdopodobniej zablokował McLarenowi szansę na zmianę dostawcy silników, ponieważ jedynym, który pozostał było nawiązanie współpracy z Renault. Francuski producent jednak może nie wyrazić zgody na zaopatrywanie w swoje jednostki napędowe aż czterech zespołów.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE