Menu

Vettel faworytem do mistrzostwa według Helmuta Marko

Sebastian Vettel / Scuderia Ferrari

Doradca zespołu Red Bull Racing Helmut Marko, wskazuje swojego byłego kierowcę jako głównego pretendenta do tytułu, mówiąc, że po przerwie wakacyjnej powróci jeszcze silniejszy.

Vettel wygrał w tym roku cztery z jedenastu dotąd rozegranych wyścigów w tym ostatni o Grand Prix Węgier co pozwoliło mu się wybrać na wakacje z 14-punktową przewagą nad swoim głównym rywalem Lewisem Hamiltonem.

Kiedy zapytano Marko w wywiadzie dla oficjalnej strony F1, kto wygra w tym roku tytuł wskazał Vettela, który ma już na koncie cztery tytuły, wszystkie zdobyte w Red Bull Racing.

Wierzę w Vettela, ponieważ znam jego umysłową siłę, a Ferrari jest w grze - powiedział Marko.

Silverstone, jak mówiłem, było wyjątkiem - Ferrari miało wyraźnie mocniejszy bolid w pierwszej połowie sezonu i tylko ze względu na różne okoliczności nie mogli wykorzystać wszystkich swoich szans.

Sebastian skorzysta z tej letniej przerwy, aby wrócić jeszcze mocniejszym.

Red Bull nie zdołał nawiązać walki z Ferrari i Mercedesem i obecnie zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 173 punktów w klasyfikacji konstruktorów.

Szef Red Bulla Christian Horner powiedział, że zespół zaczął dość powolnie w tym sezonie, co było spowodowane samochodami nowej generacji, co wpłynęło także na pracę w tunelu aerodynamicznym.

Marko uważa, że silnik Renault, który jest trzecią siłą napędową w stawce, był również czynnikiem ograniczającym.

(P3 - przyp. red.) nie jest wystarczająco dobre dla Red Bulla, ale w naszej pozycji z tym silnikiem to najlepsze co możemy uzyskać - wyjaśnił.

Renault przyznało, że dokonało zbyt wielu zmian w swoim silniku w zimowym okresie, co odbiło się na niezawodności ich jednostek.

Horner uważa, że Renault nie jest w tym miejscu, gdzie chciałoby być w tym sezonie, ale Red Bull znalazł wyraźniejszy kierunek swojego podwozia, aby złagodzić niedoskonałości jednostki.

Myślę, że Renault jest za celami, które sobie postawili, ale pracują bardzo ciężko, a inni pozostali w miejscu - dodał Horner.

Mercedes miał dobrą zimę, Ferrari miało dobrą zimę, więc wszystko jest względne.

Podstawowa koncepcja samochodu jest taka sama, ciągle ewoluuje i myślę, że to kierunek ewolucji, który dał nam dobre osiągi samochodu.

"Uważam, że znaleźliśmy parę dziesiątych od początku sezonu._

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE