Menu

Formuła 1 wkracza na arenę eSportu

GP Kanady

Już w tym roku wystartują pierwsze w historii eSportowe Mistrzostwa Świata Formuły 1. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona.

eSportowa seria Formuły 1 będzie odbywać się w ramach współpracy z firmą Codemasters, która od 2010 roku tworzy oficjalną grę F1 oraz ze specjalistami od eSportu z Gfinity.

Inauguracja eSportowego sezonu Formuły 1 rozpocznie się we wrześniu, wraz z premierą gry F1 2017. Trwający miesiąc system kwalifikacyjny wyłoni czterdziestu najszybszych kierowców, którzy zostaną zaproszeni do półfinałów na żywo. Odbędą się one w arenie Gfinity w Londynie 10 i 11 października. Najlepsza dwudziestka awansuje do finału, który będzie miał miejsce podczas kończącego sezon 2017 GP Abu Zabi w listopadzie.

Finał składający się z trzech wyścigów wyłoni eSportowego mistrza świata Formuły 1 w ten sam weekend, gdy ostatecznie rozstrzygną się losy tytułu F1.

Wprowadzenie tego jest niezwykłą okazją dla naszego biznesu: ze strategicznego punktu widzenia, a także w sposób, jaki angażujemy fanów. Po pierwsze jest to rozwijająca się kategoria z niezwykłym zaangażowaniem kibiców, więc wchodzimy tutaj w wielkim stylu. Jesteśmy dumni, że Codenasters i Gfinity podjęli z nami współpracę - powiedział dyrektor F1 ds. komercyjnych Sean Bratches.

eSportowy mistrz sezonu 2017 otrzyma automatyczną kwalifikację do półfinałów w kolejnym roku oraz zostanie umieszczony jako jedna z postaci w grze F1 2018.

eSport jest jednym z najszybciej rozwijających sie sektorów gier, przyciągając widownię na poziomie dziesiątek milionów. Jesteśmy zaszczyceni mogąc poinformować o tym, że startuje niesamowita seria wyścigowa wraz z nadchodzącą grą F1 2017. Wysoce konkurencyjna natura i spektakl wypełniony wysokimi prędkościami stworzy ekscytujące przeżycie dla graczy i widzów z całego świata - powiedział dyrektor generalny Codemasters Frank Saigner.

Zapisać się do eSportowych mistrzostw Formuły 1 można za pośrednictwem strony f1esports.com

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE