Menu

Verstappen: Red Bull musi się poprawić, jeśli chce mnie zatrzymać u siebie

Max Verstappen

Holender powiedział, że ekipa z Milton Keynes będzie musiała trochę popracować w trakcie najbliższych osiemnastu miesięcy, aby utrzymać go u siebie na dłuższą przyszłość.

Max Verstappen jest w trakcie niezwykle frustrującego sezonu 2017. Seria awarii samochodu sprawiła, że jego zaufanie do zespołu Red Bull Racing zostało nadszarpnięte. Obecna umowa Holendra z tą ekipą jest ważna do końca sezonu 2019.

Wydaje się, że 19-latek nie będzie miał problemu z ewentualnym znalezieniem sobie nowego pracodawcy. Już przed debiutem w Formule 1 zainteresowanie jego osobą wykazywał zespół Mercedes.

Zawsze mówiłem, że nie będzie powodu do opuszczenia zespołu, gdy otrzymam konkurencyjny samochód. W tym momencie nie jestem, tam gdzie chciałbym być, ale to nie oznacza, że możesz się poddać. Trzeba ciężko pracować. Po dwóch, trzech latach bez poprawy sytuacja staje się zupełnie inna. Obecnie ostro pracujemy, ale w przyszłym roku zobaczymy, co stanie się w przyszłości - powiedział Max Verstappen.

Silnik Renault wcale nie pomaga zespołowi Red Bull Racing w znalezieniu się na poziomie Mercedesa i Ferrari. Nadal istnieje deficyt mocy, który będzie powodem dużych strat czasowych na torach takich jak Spa czy Monza.

Każdy weekend jest inny i będąc szczerym, to mnie naprawdę zaskakuje. Na torach z niewieloma prostymi jesteśmy względnie blisko, około 0,3 sekundy. Gdy jest kilka odcinków prostych, jesteśmy nieco dalej, więc nie wiem czego się spodziewać w nadchodzących wyścigach. Spodziewam się tego, że Mercedes zawsze będzie silny na Spa, ponieważ ich jednostka napędowa jest najlepsza. Pomimo tego powinno być blisko - przyznał Holender.

Istotnym problemem, jeśli chodzi o jednostkę napędową jest to, że Renault nawet nie planuje wprowadzić znaczących pakietów ulepszeń w sezonie 2017. To naturalnie sprawia, że konkurencja się oddala, a nowe pakiety aerodynamiczne zespołu Red Bull Racing są mało skuteczne.

Oczywiście kontynuujemy prace rozwojowe, ale każda ekipa to robi. Musimy się upewnić, że robimy to odrobinę szybciej i oczywiście lepiej. Ze strony silnika niewiele nadchodzi, więc trzeba być pewnym, że działania nad naszym autem idą w dobrym kierunku - zakończył.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE