Menu

Stoffel Vandoorne kierowcą McLarena w sezonie 2018

Stoffel Vandoorne

Zespół McLarena zdecydował przedłużyć umowę ze Stoffelem Vandoorne na kolejny rok. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydano na kilka dni przed jego domową rudą.

Stoffel Vandoorne długo czekał na szansę od ekipy z Woking. Belg po zdobyciu mistrzowskiego tytułu w GP2 w 2015 roku nie został zatrudniony zespołu F1 jako kierowca etatowy i zdecydowano się oddelegować go do japońskiej Super Formuły.

Pierwsza okazja do wystartowania w pełnym weekendzie Grand Prix Formuły 1 przydarzyła mu się w sezonie 2016, gdy kontuzjowany po GP Australii Fernando Alonso zmuszony był pauzować w GP Bahrajnu. Stoffel Vandoorne zaimponował w swoim debiucie zdobywając jeden punkt dla zespołu McLarena. W tym roku zajął on miejsce zwolnione przez Jensona Buttona, który postanowił przejść na emeryturę.

Jestem zachwycony mogąc poinformować o tym, że zespół oficjalnie potwierdził, że będę ich reprezentantem w przyszłym roku. Będę mógł dzięki temu mógł w drugiej połowie sezonu skupić się na mojej pracy (..). Wiele się nauczyłem w pierwszej połowie mojego debiutanckiego sezonu w Formule 1 od inżynierów, mechaników, Erica Boulliera, Zaka Browna, Jonathana Neale i Fernando Alonso, który jest świetnym kierowcą i rewelacyjnym partnerem zespołowym - powiedział Stoffel Vandoorne.

Gdy ogłosiliśmy pod koniec 2016 roku, że Stoffel będzie kierowcą McLarena, wskazywaliśmy, że naszym planem jest to, aby ścigał się dla nas przez wiele lat. Nic się nie zmieniło w tej kwestii. Bardzo się cieszę, że mogę poinformować o tym , iż także w przyszłym sezonie będzie nas reprezentował - przyznał Eric Boullier, szef zespołu McLaren.

Zespół McLarena nie ma jeszcze obsadzonego drugiego miejsca, które obecnie należy do Fernando Alonso. Hiszpan podejmie swoją decyzję na temat przyszłości pod koniec tego roku.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE