Menu

Toro Rosso przedłużyło umowę z Jamesem Keyem

James Key

45-latek pozostanie na stanowisku dyrektora technicznego zespołu z Faenzy, które piastuje od września 2012 roku.

James Key jest szanowanym w padoku inżynierem. Pracę jako dyrektor techniczny w Formule 1 rozpoczął pod koniec sezonu 2005 w barwach ekipy Midland F1 Racing. Swojej posady nie utracił pomimo zmian właścicielskich, które owocowały zmianą nazwy tej ekipy najpierw na Spyker, a następnie Force India.

To Brytyjczyk stoi za naprawdę dobrą formą ekipy z Silverstone od sezonu 2009, gdy awansowała ona z końca stawki Formuły 1. Pomimo tego w 2010 roku zdecydował się przejść do zespołu Saubera. Tam również przygotował dobre samochody, które umożliwiły Sergio Perezowi i Kamui Kobayashiemu w sezonie 2012 wywalczyć podium.

Od września 2012 James Key pozostaje dyrektorem technicznym zespołu Toro Rosso.

Formuła 1 to sport zespołowi, ale taki, w którym indywidualności nadal robią różnicę. Jak dotychczas James udowodnił, że może wytworzyć tą różnicę kierując techniczną stroną operacji. Nie tylko przygotowywał pakiety aerodynamiczne, które cieszą się dużym szacunkiem w padoku, lecz również pokazał zdolność zarządzania, która jest niezbędna, żeby wykorzystać pełny potencjał różnych departamentów pracujących tutaj w Faenzy i Bicester. Jestem szczęśliwy, ponieważ James będzie z nami na dającą się przewidzieć przyszłość, aby kontynuować ten owocny proces - powiedział Franz Tost.

Bardzo cieszy mnie fakt, że będę kontynuował współpracę z Toto Rosso i pozostałą częścią rodziny Red Bulla. To jest zespół, dla którego mam ogromny szacunek i naprawdę podobała mi się praca tutaj przez ostatnich pięć lat. Już z niecierpliwością czekam na kontynuację tego projektu. Toro Rosso jest unikatowym zespołem, ponieważ musi mierzyć się z wyzwaniami związanym z posiadaniem swoich działów w dwóch krajach i wypełniając role związane z prowadzeniem własnej ekipy, ale także bycia częścią programu młodych kierowców Red Bulla (..). Mamy wiele pracy do wykonania i nie mogę doczekać się na wykonywanie kolejnych kroków z Toro Rosso, aby zrealizować nasze cele - przyznał James Key.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE