Menu

Marcus Ericsson z karą przesunięcia na polach startowych na torze Spa

Marcus Ericsson

Po tym jak zespół Sauber wymienił w jego samochodzie skrzynię biegów, Szwed zostanie ukarany przesunięciem o pięć pozycji na polach startowych do GP Belgii.

Zgodnie z przepisami skrzynia biegów w autach Formuły 1 musi przetrwać sześć weekendów Grand Prix. Jednym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której kierowca nie ukończy lub nawet nie wystartuje do określonego wyścigu z powodów technicznych.

Biorąc jednak pod uwagę tegoroczną dyspozycję zespołu Sauber, nawet ulepszenia w podłodze kompletujące pakiet poprawek z GP Węgier nie powinny dać szansy kierowcom ekipy z Hinwil na wywalczenie innej pozycji niż jednej z ostatnich w stawce.

Weekend na Spa może być podwójnie trudny dla Saubera, ponieważ jak Marcus Ericsson sugeruje jednostka napędowa Ferrari z rocznym przebiegiem tego zadania nie ułatwia.

Tutaj i na Monzy będzie ciężko, ponieważ są to tory, które wymagają dużej mocy od silnika. Potem jednak na przykład w Singapurze powinniśmy mieć większe szanse, jeśli ten pakiet poprawek zadziała (..). Nie łatwo jest się utrzymać za innymi kierowcami mając do dyspozycji starą specyfikację jednostki napędowej. Również w wyścigu tracimy znacznie więcej niż nasi rywale na prostych - powiedział Szwed.

Image © Sauber Motorsport AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE