Menu

Horner: Renault nie ma możliwości dostarczania silników McLarenowi

Christian Horner

Szef zespołu Red Bull Racing odrzucił możliwość, aby Renault dostarczało swoje jednostki napędowe aż czterem ekipom, a co za tym idzie McLaren nie będzie miał innego wyjścia niż przedłużenia współpracy z Hondą.

Zespół McLaren poważnie rozczarowany tegoroczną dyspozycją silnika japońskiego producenta, szukał dla siebie innego dostawcy jednostek napędowych. Jednak Mercedes i Ferrari odmówiły podjęcia tej współpracy, podobnie może być w przypadku Renault.

Francuski koncern zaopatruje w tym i przyszłym sezonie swoimi silnikami zespoły Red Bull Racing i Toro Rosso oraz oczywiście swoją fabryczną ekipę.

Christian Horner poddał w wątpliwość to, czy FIA pozwoliłaby na zawarcie umowy McLarena z Renault, ponieważ w jej efekcie Formułę 1 musiałaby opuścić Honda.

Nie wydaje mi się, żeby Renault mogło dostarczać silniki dla czwartego zespołu. Nie sądzę, aby oni mieli wystarczające zasoby, zdolności do tego, a dodatkowo niewykluczone, że potrzebowaliby zezwolenia FIA. Dlatego nie mogę sobie tego wyobrazić - powiedział szef zespołu Red Bull Racing w rozmowie ze Sky Sports F1.

Od FIA zależy to, czy Renault będzie dostarczało silniki dla więcej niż trzech ekip, ale nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, w której zgodziliby się na coś, co spowodowałoby wyrzucenie z Formuły 1 Hondy.

43-latek przyznał, że oczywiście w umowie Red Bulla z Renault znajdują się pewne klauzule, lecz każda decyzja FIA i francuskiego producenta będzie respektowana.

W kontrakcie są pewne warunki. Wyciągnęliśmy lekcję z poprzednich lat, gdy Ron Dennis w umowie umieścił kilka klauzuli. Od Renault zależy to, komu będą dostarczali swoje jednostki napędowe, ale wydaje mi się, że trzy są maksymalną zdolnością produkcyjną w tym roku - wyjaśnił.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE