Menu

Hamilton najszybszy drugim treningu przed GP Belgii

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton zanotował najlepszy czas drugiej sesji treningowej. Drugi był Kimi Raikkonen, a trzecia pozycja przypadła w udziale Valtteriego Bottasa.

Sebastian Vettel trochę spóźniony biegł przez padok na kilka minut przed startem drugiej sesji treningowej. Znacznie bardziej punktualny był Kevin Magnussen, który tuż po zgaszeniu czerwonego światła na końcu alei serwisowej wyjechał na tor.

Od razu także Romain Grosjean miał problemy z systemem DRS w swoim samochodzie. Górny płat tylnego spojlera nie chciał się zamknąć. Po chwili identyczny problem miał jego kolega z zespołu Haas - Kevin Magnussen.

Kierowcy w pierwszej części drugiej sesji treningowej korzystali z opon supermiękkich lub miękkich. Lewis Hamilton na tej twardszej mieszance zanotował czas - 1:45,634, który był zdecydowanie najlepszym rezultatem początkowej fazy treningu. Jego przewaga była aż nadto wyraźna nad chociażby trzecim wówczas Sebastianem Vettelem, który korzystał z ogumienia supermiękkiego.

Reprezentanci zespołu Renault po trzydziestu minutach drugiego treningu jako pierwsi rozpoczęli serię okrążeń na oponach ultramiękkich. Zanotowali oni rezultaty plasujące ich w czołowej dziesiątce, lecz ważniejsze były wyniki kierowców Ferrari i Mercedesa.

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas zanotowali swoje okrążenia na oponach ultramiękkich. Co ciekawe przedzielił ich Kimi Rakkonen, a Sebastian Vettel nie zdołał pokonać jednej pętli toru Spa-Francorchamps w dobrym tempie i w zestawieniu z czasami znalazł się dopiero na piątej pozycji.

Symulacja tempa wyścigowego została przerwana, ponieważ na pół godziny przed końcem drugiej sesji treningowej, ponieważ na torze spadł deszcz. Daniel Ricciardo wyposażony w opony przejściowe zdecydował się opuścić garaż i wyjechać na skąpany deszczem tor Spa-Francorchamps. Wkrótce z alei serwisowej na jedno okrążenie wymknął się również Fernando Alonso.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE