Menu

Renault potwierdza, że prowadziło rozmowy z zespołem McLaren

Nico Hulkenberg / Renault Sport F1 Team

Waży się los współpracy ekipy McLaren oraz japońskiego dostawcy silników Hondy. Brytyjski zespół musi podjąć dezycję czy zdecyduje się na dalszą współpracę z Hondą, czy zacznie korzystać z silników Renault.

Renault potwierdziło, że prowadziło rozmowy z McLarenem, lecz ewentualna współpraca byłaby trudnym przedsięwzięciem dla Francuzów, ponieważ w Formule 1 dostarczają już jednostki napędowe dla Red Bull Racing, Toro Rosso oraz własnego, fabrycznego zespołu.

Sytuacja wygląda następująco: mamy wieloletni kontrakt z Red Bull Racing oraz Toro Rosso - powiedział dyrektor Renault F1, Cyril Abiteboul, w rozmowie z Motorsport.com.

Szczerze mówiąc, jeśmy otwarci na dyskusje. Mogę potwierdzić, że rozmawialiśmy z McLarenem, ale jesteśmy ograniczeni regulaminem, jeśli chcemy dostarczać silniki więcej niż trzem ekipom.

Ponadto, nie sądzę aby byłoby rozsądnie wierzyć, że będziemy w stanie dostarczać jednostki więcej niż trzem zespołom bez pogorszenia jakości i obsługi względem innych ekip.

Prowadziliśmy rozmowy, ale mamy aktualne umowy. Cenimy sobie relacje z Red Bullem. To długa współpraca i chcielibyśmy ją kontynuować do 2020 roku, ale jeśli cokolwiek zostanie poczynione w tym kierunku, to dlaczego nie? - dodał Francuz.

Image © Renault Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE