Menu

Fernando Alonso dostał ofertę startów na sezon 2018 w Williamsie?

Fernando Alonso

Najnowszą plotką, którą żyje obecnie padok Formuły 1 jest propozycja, jaką miał otrzymać Hiszpan od ekipy z Grove. Presja wewnątrz zespołu, aby ściągnąć do siebie dwukrotnego mistrza świata jest dość duża, ale czy sam zainteresowany skusi się na zmianę barw?

W tym roku dobiega końca trzyletni kontrakt Fernando Alonso z McLarenem. Nie był to zbyt udany okres w jego karierze i nie zanosi się na to, aby w najbliższych latach ekipa z Woking wróciła do czołówki Formuły 1. Hiszpan nie ma jednak lepszej alternatywy. Najlepsze zespoły mają już ustalone składy kierowców na kolejny rok.

W związku z tym dwukrotny mistrz świata ma ograniczone pole manewru. Według informacji Auto Motor und Sport oprócz możliwości przedłużenia współpracy z McLarenem, zatrudnieniem go zainteresowany jest zespół Williams.

Tata Lance Strolla, który zasila ekipę z Grove dużą ilością gotówki jest zdeterminowany i mocno pracuje nad tym, aby skusić Fernando Alonso do uzupełnienia składu kierowców tego zespołu w sezonie 2018.

Hiszpan miałby zastąpić Felipe Massę i jednocześnie dałby ekipie odpowiednie bodźce do działania, tak, aby Williams ponownie znalazł się w czołówce Formuły 1.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE