Menu

Raikkonen przed Vettelem w trzecim treningu na torze Spa-Francorchamps

Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen uzyskał najlepszy czas w historii toru Spa-Francorchamps. Drugą pozycję zajął drugi z kierowców Ferrari - Sebastain Vettel. Trzecia pozycja należała do Lewisa Hamiltona. Najlepszym spoza reprezentnantów trzech czołowych zespołów był Jolyon Palmer.

Trzecia sesja treningowa odbywała się na przesychającym po wieczornych opadach torze Spa-Francorchamps. Wszyscy kierowcy wyjechali na okrążenia instalacyjne na oponach przejściowych, tak aby nie ryzykować rozbicia samochodu i sprawdzić stan asfaltu.

Po dziesięciu minutach treningu, na dłuższe i bardziej konkretne przejazdy kierowcy założyli ogumienie przeznaczone do jazdy po suchej nawierzchni. Jako pierwszy na oponach supermiękkich czas jednego okrążenia zanotował Daniil Kvyat. Wkrótce swoje rezultaty zanotowali kolejny zawodnicy.

W połowie trzeciej sesji treningowej czołówka miała już na swoim koncie kilka okrążeń pomiarowych. Tempo reprezentantów Ferrari, szczególnie Kimiego Raikkonena i Lewisa Hamiltona było bardzo wyrównane. Fin w trakcie wszystkich treningów prezentował naprawdę bardzo dobrą formę.

Spokojny przebieg treningu przerwała Daniilowi Kvyatowi awaria jednostki napędowej na prostej Kemmel. W tym momencie oczywiście na torze wywieszono podwójne żółte flagi. Sędziowie mieli wątpliwości, co do tego czy Felipe Massa wówczas zgodnie z przepisami zwolnił, dlatego też gruntowanie zbadali tę sprawę.

Na ostatnich dwadzieścia minut trzeciej sesji treningowej kierowcy wyjechali na oponach ultramiękkich, aby dokonać symulacji tempa kwalifikacyjnego. Kimi Raikkonen już podczas swojej pierwszej próby poprawił rekord okrążenia Jarno Trullego z sezonu 2009. Fin uzyskał czas 1:43,916.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE