Menu

Zespół nie pozwoli kierowcom Force India na walkę w kolejnych wyścigach

Tuż po zakończeniu wyścigu o GP Belgii wściekły na swoich zawodników Otmar Szafnauer powiedział, że nie będą oni mogli już ze sobą walczyć podczas kolejnych rund.

Sergio Perez dwukrotnie spychał do bariery swojego partnera z ekipy - Estebana Ocona. Francuz za pierwszym razem uderzył w ścianę i szczęśliwie nie uszkodził swojego auta. Jednak w kolejnym przypadku nie dał się przestraszyć Meksykaninowi. W wyniku tego doszło pomiędzy nimi do kolizji.

Esteban Ocon uszkodził przedni spojler, ale jego kolega zespołowy miał trochę więcej pecha i ze względu na kontakt przebiła się jego tylna prawa opona. W ten sposób po raz kolejny kierowcy Force India poważnie skomplikowali sobie wyścig. Poprzednio zderzyli się ze sobą w trakcie GP Azerbejdżanu.

Widziałem tylko tyle, co wy, ale wyglądało to tak jakby Sergio zepchnął Estebana w barierę i zakończył jako przegrany w tej bójce. W przyszłości nigdy nie dostaną takiej okazji. Dotychczas pozwalaliśmy się im ścigać. Jeśli nie mogą robić tego w sposób, który jest dobry dla zespołu, to nie będą już walczyć miedzy sobą na torze (..). Ostrzegliśmy ich, że jeśli powtórzy się incydent z Baku, to będziemy decydować o kolejności kierowców na pitwall - powiedział w rozmowie ze Sky Sports szef ekipy Force India.

Estebana Ocona zdenerwował fakt, że Sergio Perez został przez mechaników wezwany jako pierwszy na drugi zjazd do alei serwisowej. Inżynierowie starali się mu wyjaśnić, że wynikało to z kary, jaką otrzymał Meksykanin i polecono mu, aby go wyprzedził. Tak też Francuz zrobił.

Wiemy, że fani chcą widzieć ściganie i dlatego pozwalaliśmy im na to. Jeżeli jednak tracisz punkty przez to, że oni się zderzają z sobą, to trzeba to wziąć w nasze ręce - dodał Otmar Szafnauer.

Image © Sahara Force India Formula One Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE