Menu

Palmer: Alonso powinien dostać karę za wypchnięcie mnie poza tor

Jolyn Palmer

Jolyon Palmer uważa, że manewr Fernando Alonso był bardzo niedojrzały i ryzykowny, a jednocześnie przypominał zachowanie Kevina Magnussena względem jego partnera zespołowego Nico Hulkenberga podczas GP Węgier.

W trakcie jednego z okrążeń Fernando Alonso od wewnętrznej wjechał w zakręt Rivage. Jolyon Palmer próbował wyprzedzić go z lewej strony, lecz Hiszpan wypchnął go poza tor i tym samym Brytyjczyk stracił pozycję także na rzecz Carlosa Sainza.

Zespół Renault o tym incydencie poinformował sędziów, a 26-latek domaga się ukarania dwukrotnego mistrza świata.

Utknęliśmy za Alonso, który w dość oczywisty sposób wypchnął mnie poza tor. Nie ma żadnej równicy pomiędzy tym co zrobił Kevin Hulkowi, a tym co stało się dzisiaj. To była identyczna sytuacja. Nie wiem czy dostanie on karę, ale zobaczymy. To kosztowało mnie dwie pozycje. Jeśli w środku zakrętu decyduje się wypchnąć mnie za tor to jest to dokładnie to samo. Decyzja zależy od sędziów, ale jeśli Magnussen dostał karę, to w przypadku Alonso na pewno musi być tak samo - relacjonował kierowca Renault.

Jolyon Palmer podczas weekendu na torze Spa-Francorchamps spisał się naprawdę dobrze, jednak nie ma odzwierciedlenia tego w wynikach. Brytyjczyk po raz pierwszy w swojej karierze awansował do Q3 i co ciekawe prezentował lepsze tempo od swojego kolegi z zespołu - Nico Hulkenberga. Niestety jednak awaria skrzyni biegów skutecznie uniemożliwiła mu osiągnięcie dobrego rezultatu.

Czułem pewność w samochodzie, której tak naprawdę nie miałem przez cały sezon. Mogłem atakować, naciskać i nie myśleć o tym, że za chwilę wyląduję w barierze. To była miła zmiana w stosunku do większości bieżącego roku - przyznał 26-latek.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE